"Ботев" (Пд) разби с 3:0 "Берое" с два гола на Георги Николов

04.04.2024 18:59 24 часа Пловдив онлайн
Георги Николов (в средата ) ликува след първия си гол във вратата на домакините. Снимка:Botevplovdiv.bg

"Берое" претърпя голямо поражение в родния Стара Загора  от "Ботев" (Пд) в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Резултатът за "жълто–черните" завърши с класическата победа 3:0.

Два гола за "канарчетата" отбеляза Георги Николов, с един се разписа Константинос Балоянис.

Домакините започнаха по-активно и в самото начало Себастиан Виа потърси на удобна позиция Вини Трибуле, но вратарят на "канарчетата" Хидийет Ханкич отклони топката. В 20-ата минута стражът на гостите отрази силен удар на Франсинско Политано. "Жълто-черните организираха перфектна контраатака две минути по-късно чрез Емануел Уме, последва извеждащ пас към Константинос Балоянис, който промуши топката между краката на вратаря на заралии Артур Мота за 0:1.
Гостите вкараха втори гол в 31-ата минута, когато Константинос Балоянис центрира от корнер, Георги Николов се измъкна от Карлос Алгара и се разписа с глава за 0:2. "Канарчетата" окончателно решиха мача в 42-ата минута. Тогава Георги Николов вкара третото попадение в тяхна полза. Три минути по-късно домакините можеха да върна едно попадение. Вини Трибуле стреля, но Николай Минков изчисти от голлинията.
До края на мача "жълто-черните" не позволиха на съперника да застраши вратата им и спечелиха трите точки..

Други от Футбол

"Ботев" със златен ритон от Панагюрското съкровище, подари им го кметът на Пловдив (Снимки)

Фонтанът пред общината бликна в жълто Невиждана еуфория заля площад "Стефан Стамболов", а фонтанът с пеликаните бликна в жълто. Стотици изпълниха пространството и скандираха "Ботев"

"Купата е наша" и "Жълти богове" огласят с бомби, тъпан и димки Пловдив (Снимки)

Над 100 полицаи охраняват феновете на "Ботев", а шофьори ги приветстват с клаксони и търпеливо ги изчакват да се изнижат Щастливи от снощната победа, стотици фенове на "Ботев" Пд се събраха на

Наказаха солено "Ботев" Пд след финала за Купата

Дисциплинарната комисия към БФС наказа "Ботев" (Пловдив) с близо 10 000 лева глоби и предупреждение за лишаване от домакинство за провинения на феновете по време на финала за купата на България срещу

След инвестиция от нови 33 млн. лв. стадионът на “Ботев” (Пд) ще приема мачове и от Шампионската лига

Средствата са осигурени от държавата, а до края на юни местният парламент ще реши дали да обяви конкурс за нов строител, или ще се довери на сегашния Обследват нуждата от монтиране на система за

"Ботев" (Пд) започва участието си в Лига Европа от първия кръг

"Ботев" (Пловдив) започва от първия квалификационен кръг участието си в Лига Европа по футбол, след като спечели Купата на България след 3:2 над "Лудогорец" на финала