Пламен Димитров: Увеличението на заплатите е глътка въздух за тези с ниски доходи

03.04.2024 15:19
Президентът на КНСБ Пламен Димитров СНИМКА: Архив

Повишаването на заплатите в администрацията е глътка въздух за работещите с най-ниски възнаграждения. Това каза в Русе президентът на КНСБ Пламен Димитров. 

Повод за думите му е заявеното днес от премиера в оставка Николай Денков, че

Димитров каза, че според изработената методика от администрацията на Министерския съвет са определени 53 000 работещи в 304 структури. 

"В тях всъщност имаме увеличение на заплатите между 200 и 300 лева в зависимост от длъжността. Основните минимални начални заплати, които се увеличават по отделните длъжности, са обратно пропорционални. Най-ниските имат най-голямо увеличение. Например 18 процента е увеличението на най-ниските - на ниво специалист в съответните структури, а 12 процента са на ръководните позиции", обясни Димитров. 

Той коментира и предложенията от политически формации за изплащане на великденски добавки за пенсионерите. Димитров обясни, че това трябва да бъде съобразено с критериите за социално подпомагане. "Разбира се, че партиите преди изборите ще имат още по-екстравагантни предложения", каза още президентът на КНСБ.

В Русе Пламен Димитров постави началото на национална кампания на КНСБ в защита на правото на сдружаване и договаряне на работните заплати, пише БТА. 

Други от От страната и света

От началото на годината КОНПИ отнела в полза на държавата имущество за над 2 млн. евро

От началото на годината до момента Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество отне в полза на държавата имущество на обща стойност над 2 милиона евро (4 266 000 лева)

Кирил Домусчиев: Ако не се вземат непопулярни мерки, инфлационната лавина ще ни помете за месеци

Повече пари се наливат за заплати на чиновници и продънени социални системи, а срещу тях все по-малко произведени стоки и услуги Ако следващият кабинет се подлъже да продълци с политиките: още

Как софийските реки могат да вдигнат цената на имотите с 5 милиарда

В момента приличат по- скоро на канали, в които няма как да се зароди живот Впродължение на десетилетия София и много други български градове са обръщали гръб на своите реки

Щетите при черешите, поразени от студа, са сто процента

Сериозни са щетите по костилковите плодове и през тази година, каза за БТА проф. Димитър Сотиров от Института по овощарство в кюстендилското с. Ябълково

Столичната община подписа меморандум за сътрудничество с Лесотехническия университет

Кметът Васил Терзиев и ректорът доц. Христо Михайлов се договриха за съвместна работа в областта на околната среда, градската среда и общественото здраве Кметът на София Васил Терзиев и ректорът на

>