"Локо" (Пд) загуби с 1:2 "Лудогорец" в края на мача

Оспорвана борба за топката между футболисти на двата отбора. Снимки: Lap.bg
Eвандро от "Локо" (в среда) е фаулиран от футболист на гостите.
"Черно-белите" фенове подкрепяха бурно своите любимци.

Бивш футболист на "черно-белите" донесе победата на шампионите

"Локомотив" (Пд) загуби с  1:2 с "Лудогорец" в драматичен мач от 26-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута" .  Бившият футболист на "черно-белите" Диниш Алмейда отбеляза победния гол за шампионите в самия край на двубоя.

В 8-ата минута гостите първи създадоха опасност пред вратата на противника. Тогава Квадво Дуа от удобна позиция стреля неточно. Малко по-късно Мичи Нтело от тима на "смърфовете" не успя да се разпише след грешка в отбраната на съперника. Бърнард Текпетей откри резултата за шампионите в 30-ата минута с мощен шут извън наказателно поле. "Черно-белите" изравниха  с гол на Мичи Нтело след центриране на Бабакир Дион.

"Черно-белите" фенове създадоха невероятно атмосфера на стадиона с бурната подкрепа на своите любимци. Гостите започнаха по-активно второто полувреме. В 53-ата минута Бърнард Текпетей излезе на изгодна позиция, но прати топката в аут. По-късно той изскочи сам срещу Кристиан Томов и стреля, но вратарят на локомотивци спаси.
Домакините отвърнаха с опасна атака. Тогава в 67-ата Мичи Нтело нахлу в наказателното поле, но вратарят на противника Серджио Падт успя да избие коженото кълбо. Шампионът беше близо до втори гол в 82-ата минута, но Оливие Вердон улучи гредата след удар с глава. Шампионите натиснаха и Диниш Алмейда отбеляза победното попадение в последната минута на срещата.

В

Други от Футбол

Наказаха солено "Ботев" Пд след финала за Купата

Дисциплинарната комисия към БФС наказа "Ботев" (Пловдив) с близо 10 000 лева глоби и предупреждение за лишаване от домакинство за провинения на феновете по време на финала за купата на България срещу

След инвестиция от нови 33 млн. лв. стадионът на “Ботев” (Пд) ще приема мачове и от Шампионската лига

Средствата са осигурени от държавата, а до края на юни местният парламент ще реши дали да обяви конкурс за нов строител, или ще се довери на сегашния Обследват нуждата от монтиране на система за

"Ботев" (Пд) започва участието си в Лига Европа от първия кръг

"Ботев" (Пловдив) започва от първия квалификационен кръг участието си в Лига Европа по футбол, след като спечели Купата на България след 3:2 над "Лудогорец" на финала

След спечелването на купата Душан Керкез: 2 дни ще пием и ще пеем

Треньорът на "Ботев" Душан Керкез, който изведе пловдивчани до 4-и трофей от турнира за купата на България, емоционално коментира победата с 3:2 срещу "Лудогорец" във финала. "Фантастично чувство

Босът на "Ботев" (Пд) Зингаревич: Треньорът Керкез ще подпише нов договор със сигурност

Спечелването на купата голям успех за нас и е важна за развитието ни. Много сме щастливи. Това заяви собственикът на "Ботев" (Пд) Антон Зингаревич след големия триумф