Започнатият пред БНБ автопротест продължи малко над 3 часа

28.03.2024 16:28
Автопротестът пред сградата на БНБ приключи в 14:35 ч. Снимка: Николай Литов

Малко повече от 3 часа продължи започнатият пред сградата на Българската народна банка (БНБ) автопротест.

Протестът приключи в 14:35 часа пред сградата на БНБ, казаха представители на полицията. По думите им демонстрациите са прекратени, защото в района започва подготовка в организацията за тържествения концерт „20 години България в НАТО“, който ще се проведе утре, на 29 март от 18:00 часа на пл. „Княз Александър I”.

С автошествие в центъра на столицата протестиращи настояха за увеличение на средствата за спешна помощ. Искат минималната работна заплата да бъде 1200 лв. за цялата страна; по-висока стойност на средствата за храна на минимум 8 лв.; размерът на минималната пенсия да е 80 на сто от минималната работна заплата; спиране на нарастващите цени на горивата.

, по-късно отидоха пред президентството, а после шествието продължи към Министерството на здравеопазването. Оттам те продължиха по бул. „Тодор Александров“, бул. „Цар Освободител“ и бул. „Цариградско шосе“. Демонстрантите преминаха през Площад на авиацията и поеха отново по бул. „Цариградско шосе“, след което беше за кратко блокирано движението по Орлов мост. Протестиращите бяха придружени от органите на реда, пише БТА.

Очакваше се автошествието да приключи в 18:00 часа. Движението по централните улици е възстановено. 

Други от От страната и света

Бойко Борисов в Алфатар: Изборите са състезание, не са на живот и смърт. След 19-и всички сме българи (Видео)

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов дойде на посещение в силистренския град Алфатар на Лазаровден. Той бе разведен из града от кметицата Янка Господинова. "Имаме много туристически обекти изградени с

Рекордно нисък брой на бездомните кучета отчита Столичната община

По повод 4 април – Световния ден на бездомните животни, Столичната община представи актуални данни за резултатите от управлението на популацията на безстопанствените кучета и подобряването на

Задържаха двама мъже, обвинени за цигари без бандерол в Дупница

С постановление на прокурор от Районна прокуратура-Кюстендил, Териториално отделение – Дупница, за срок до 72 часа са задържани С.В., на 52 години, и Б.М

Община Трявна: Трима са пострадалите пътници в дерайлиралия влак

Трима  пътници са пострадали при инцидента, в който влак дерайлира след удар в скала на жп линията край Трявна. Това посочиха от пресцентъра на общината за "24 часа"

За над 1,3 млн. евро са откритите цигари в нелегалната фабрика в Дупница

При изключителна конспиративност е работила разкритата преди два дни нелегална фабрика за цигари в Дупница. Това съобщи директорът на ГД "Гранична полиция" Антон Златанов

>