България аха да бие и Азербайджан, в Баку домaкините стигнаха до 1:1

25.03.2024 20:22
Нашите откриха чрез Филип Кръстев.

Националният отбор на България завърши 1:1 с Азербайджан в мач от турнира FIFA Series. Двубоят се игра пред близо 5 хил. зрители в Баку. Нашите откриха чрез Филип Кръстев. Бившият халф на “Левски” се разписа в 59-ата мин след груба грешка в отбраната на противника. Родните играчи изпълниха бързо ъглов удар, а азерите изобщо не очакваха подобен развой. Кръстев се озова в наказателното поле и с техничен удар не остави шанс на стража на домакините. Попадението на полузащитника е негово първо с националния екип.

3 мин преди края на редовното време Муса Гурбанлъ изравни. . В първата среща нашите биха 1:0 Танзания и прекъснаха серия от 492 дни без успех.

Така Илиан Илиев продължава да няма загуба начело на националите. В четирите мача, които бишият футболист е начало на отбора, имаме 3 равенства и 1 победа.

Турнирът в Баку пък бе генерална репетиция за нашите за участието им в Лигата на нациите.

Селекционерът на България Илиан Илиев направи 5 промени в състава си спрямо победата 1:0 над Танзания в петък. Иван Дюлгеров замени Димитър Митов на вратата. В защитата пък на мястото на Йоан Стоянов стартира Живко Атанасов. Георги Костадинов, Илиан Илиев-младши и Александър Колев започнаха от първата минута за сметка на Ивайло Чочев, Георги Русев и Мартин Минчев.

Първата част определено бе за домакините. Азербайджан имаше няколко добри шанса, но до гол така и не се стигна. Нашите пък отговориха с изпълнение на Кирил Десподов от пряк свободен удар. Капитанът на националите аха да повтори изпълнението си от срещата с Танзания, когато отбеляза от фаул, но вратарят на домакините отрази и изби в корнер.

През втората част определено имаше повече футболни моменти. Още в самото начало азерите пропиляха чисто голово положение.

Малко след като България откри, нашите можеха да удвоят аванса си. Влезлият като резерва Лукас Петков се озова на добра позиция в пеналтерията. Той продължи към Десподов, но капитанът на националите от няколко метра бе намери вратата, а изпрати топката в аут.

Състави:

Азербайджан: Магомедалиев - Р. Мамадов, Б. Хюсеинов, Мустафадзе, Джафаргулиев - Диниев, Еди - Байрамов, Махмудов, Шейдаев - Дадашов.

България: Иван Дюлгеров - Валентин Антов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Виктор Попов - Илия Груев, Георги Костадинов - Кирил Десподов, Филип Кръстев, Илиан Илиев-младши - Алекс Колев.

Други от Футбол

Радостин Кишишев и "Ботев" (Пд) се разделиха

Радостин Кишишев и "Ботев" (Пловдив) се разделиха, съобщиха от футболния клуб. Бившият национал бе административен директор на "канарчетата", но двете страни са прекратили взаимоотношенията си по

"Ботев" (Пд) и ЦСКА 1948 стигнаха до 0:0, отмениха гол на "канарчетата"

Антонио Вутов напусна заради травма "Ботев" (Пловдив0 и ЦСКА 1948 завършиха  0:0 в мач от плейофите във втората четворка от efbet Лига. Старши треньорът на домакините Душан Керкез даде почивка на

"Ботев" (Пд) одрусан с 11 800 лева глоби, ЦСКА - с 3300

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз санкционира домакина "Ботев" (Пловдив) и ЦСКА с парични глоби след полуфиналния реванш от турнира за купата на България

Смъртта на Диего Марадона може да е причинена от токсично вещество

Смъртта на легендарния аржентински футболист Диего Марадона може да е била причинена от "токсично вещество", твърди британският таблоид "Сън". Преди месеци бе образувано наказателно дело срещу осем

Георги Иванов-Гонзо: Целта ни е да се класираме на световно първенство

Ако искаме да развиваме футбола на различно ниво, трябва да се работим с държавата, категоричен бе президентът на БФС Нямаме добри треньори, ако съдим по футболните ни играчи