Случаят със забавената линейка, при който почина мъж: Фелдшерът е нарушил протокола

18.03.2024 21:52
Линейка СНИМКА: Архив

Медицинският фелдшер от Балчик е нарушил протокола за оказване на спешна помощ на мъжа от село Рогачево, за когото зрители разказаха пред bTV.

Припомняме, че мъжът умира след забавена и неадекватна медицинска помощ.  

Случаят е от края на февруари. Тогава възрастният мъж сяда зад волана и му прилошава. На телефон 112 се подават два сигнала през 20 минути, докато пристигне линейката.

Свидетел на инцидента разказа пред bTV, че дори и след пристигането на спешния екип, медицинското лице не е оказало адекватна помощ.

Според доклада на ИА „Медицински надзор“ забавяне на линейката няма. Но е констатирано, че фелдшерът не е направил задължителната по протокол електрокардиограма (ЕКГ) и не е откарал пациента до най-близката болница с инвазивна кардиология.

От Центъра за спешна помощ в Добрич обявиха, че фелдшерът е наказан със „забележка“, тъй като това е първото му нарушение.

Други от От страната и света

Топлофикация Перник възстанови топлоподаването

Топлоподаването е възстановено в нормален режим. Температурата на подаващата вода към мрежата вече е в график, но ще отнеме все пак няколко часа да се възстанови и температурата по трасето до входа

Старт на нов, справедлив и устойчив преход в Югозападния въглищен регион

Регионален климатичен форум и обучителен семинар събра на едно място представители на институции, местни власти, бизнес, синдикати, граждански организации и международни партньори

Българин почина в щатски затвор след арест от имиграционните служби (Видео)

През годините Ненко Ганчев от Карлово е задържан шест пъти в САЩ Арестували го на интервюто за зелена карта, разказва съпругата му Българин е починал във федерален затвор в северната част на щата

Министерството на отбраната е сключило споразумение за доставка на над 4000 пистолета

Министерството на отбраната е сключило рамково споразумение за доставка на над 4000 пистолета за Сухопътните войски, каза министърът на отбраната в оставка Атанас Запрянов в отговор на въпрос във

Проф. Пламен Киров: Политиците не разбраха, че избори се печелят с гласове, а не с технологии

В България нито един политик не успя да разбере, че избори се печелят с гласове, а не с технологии. Това заяви проф. Пламен Киров, който е бивш конституционен съдия и преподавател по конституционно

>