Мая Манолова опита да пререди опашката пред "Св. Александър Невски", върнаха я накрая

15.03.2024 12:24
Миряни чакат на опашка, за да се поклонят пред патриарх Неофит
Миряни чакат да отдадат почит на Негово Светейшество патриарх Неофит

Мая Манолова се опита да пререди опашката от чакащи да се поклонят пред патриарх Неофит, но не успя и отново се върна накрая на опашката, видя репортер на "24 часа". 

Поклонението пред тленните останки на Негово Светейшество патриарх Неофит започна днес в 9:00 ч. и през целия ден вярващи се стичат към храма, за да отдадат последна почит на патриарха. Опашката пред "Св. Александър Невски" е огромна. 

Патриарх Неофит почина на 13 март 2024 г. в 22:22 ч. във Военномедицинска академия. От Светия синод съобщиха, че причината за смъртта му е полиорганна недостатъчност.

Опелото му ще бъде в събота, 16 март. В 9.30 ч. ще бъде отслужена заупокойна литургия в храм "Св. Александър Невски", след което ще бъде извършено опелото, а след с литийно шествие тялото му ще бъде отнесено в храм "Св. Неделя", където ще бъде положено, съобщи митрополит Киприан след извънредното заседание на Светия Синод.

Да бъде погребан в двора на храм "Св. Неделя" е воля на Патриарха и решение на Св. Синод, подчерта митрополит Киприан.

Петък и събота са обявени за дни на национален траур.

Други от От страната и света

Мъж почина на масата, след като се задави със сладкиш на Коледа

Италианец почина на Коледа в компанията на семейството си, след като се е задавил десерт. Той похапвал традиционния италиански сладкиш панетоне - със сушени мандарини

Министър Запрянов се срещна с албанския си колега Пиро Вънгу, обсъждат приноса на двете страни към НАТО

Приносът на България и Албания в изпълнението на мерките за усилване на способностите на НАТО обсъдиха министърът на отбраната в оставка Атанас Запрянов и неговият албански колега Пиро Вънгу

Земетресение с магнитуд 7 край бреговете на Тайван

Земетресение с магнитуд 7 бе отчетено край бреговете на Тайван, съобщи метеорологичната служба на острова, цитирана от световните агенции. Епицентърът на труса е бил на 63 километра югоизточно от

Предмет, наподобяващ взривно устройство, откриха на сметището край Монтана

Цилиндричен метален предмет, наподобяващ взривно устройство, е намерен вчера на депото за твърди битови отпадъци край Монтана, съобщиха от Областната дирекция на МВР в града

Президентът Първанов и още стотици изпратиха Георги Йорданов - последния министър от ерата Живков

Президентът Георги Първанов и още стотици граждани дойдоха да се поклонят пред паметта на последния министър на културата Георги Йорданов в Народния театър „Иван Вазов"

>