"Локо" (Пд) падна с 1:2 "Хебър", отмениха гол и дузпа за домакините (Снимки)

Футболистите на "Локо" и "Хебър" водиха оспорвана битка по целия терен. Снимки: Lap.bg
Христо Иванов напуска терена с пукната глава.
Гостите атакуват вратата на "смърфовете".

Футболист на "черно-белите" напусна терена с пукната глава

"Локомотив" (Пд) загуби с 1:2 от  "Хебър" в драматичен мач в мач от 22-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в пловдивския парк "Лаута". Пазарджиклии се добраха до успеха в последните секунди на срещата.

Домакините притиснаха съперника още от началото на двубоя.

В 10-ата минута Христо Иванов откри резултата. Той обаче беше принуден да напусне терена в 25-ата минута, когато след сблъсък с Жоао Сеско пукна главата си  и не можеше да продължи. Десет минути по-късно Йоан Баи от "черно-белите" пропусна от удобна позиция. Пазарджиклии успяха да изравнят в началото на второто полувреме. Това стана в 51-ата минута, когато се разписа футболистът им Марк-Емилио Папазов.

Шест минути по-късно "смърфовете" вкараха гол чрез Хорхе Сегура , но съдията Петър Кузев го отмени, след като видя ситуацията на системата ВАР,  и отсъди засада на Димитър Илиев
Две минути по-късно Бабакар Дион стреля, топката срещна ръката на Георги Вълчев от гостите. Съдията Петър Кузев отсъди дузпа в полза на локомотивци. Реферът обаче отмени решението си, след като изгледа ситуацията със системата ВАР.  В края на срещата   червен картон получи Ангел Лясков от "Локо" (Пловдив).

Секунди преди последния съдийски сигнал Шейх Диаманка вкара победния гол за "Хебър" и донесе важния успех на своя тим.

Други от Футбол

“Манчестър Сити” е абсолютният футболен крал на Англия с 4-а титла поред!

“Манчестър Юнайтед” е рекордьор по титли в Англия, “Ливърпул”, “Арсенал” и “Челси” са с милиони фенове по света, но от 19 май 2024 г. на Острова има един абсолютен футболен крал

За първи път в историята жена ще ръководи мач от Първа лига

След като в редица европейски първенства жени започнаха да ръководят срещи от елитните дивизии, това се случи и в българския елит. За първи път в историята жена ще е главен съдия на двубой от Първа

"Локо" (Пд) падна с 1:2 от "Левски" след обрат (Снимки)

"Черно-белите" отпразнуваха 20 години от първата си шампионска титла "Локомотив" (Пд)  загуби с 1:2 от  "Левски" (Сф) в мач от 33-ия кръг на efbet Лига

Полицията със строги мерки за мача между Локо (Пд) и "Левски", ограничават движението

Униформени от подразделенията на пловдивската дирекция на МВР и служители на жандармерията ще се грижат за охраната и обезпечаването на обществения ред по време на мача между отборите на "Локомотив"

"Ботев" със златен ритон от Панагюрското съкровище, подари им го кметът на Пловдив (Снимки)

Фонтанът пред общината бликна в жълто Невиждана еуфория заля площад "Стефан Стамболов", а фонтанът с пеликаните бликна в жълто. Стотици изпълниха пространството и скандираха "Ботев"