Близки на Митко от Цалапица: Има четвърти участник в убийството

18.02.2024 17:14 24 часа Пловдив онлайн
Кадър: БНТ

Eдиният от близнаците се обадил по телефона на свой приятел и му казал, че на 26 февруари излиза на свобода

Жителите на пловдивското село Цалапица отново излязоха на протест днес, предаде БНТ. Участниците в акцията негодуваха, че все още няма информация какво се случва с екстрадицията на Рангел Бизюрев от Дания, който е обвинен в убийството на Димитър Малинов.

Близки на жертвата заявиха, че имат данни за  общо четирима свидетели на престъплението  и евентуален четвърти участник в него, но прокуратурата не си е свършила работа да ги установи и задържи.

Хората в Цалапица се притесняват, че ако до 26 февруари Бизюрев не бъде върнат в страната, делото за убийството ще тръгне и приключи по бързата процедура само с присъди за укривателство. В това са обвинени братята близнаци Борислав и Валентин Динкови, които са единствените арестувани след случилото се.

Те твърдят, че само са участвали в транспортирането и заравянето на тялото на младия мъж. Сред убийството соченият от близнаците за извършител Рангел Бизюрев успя да напусне страната. След седмици издирване бе задържан в Дания. Все още не е ясно кога датските власти ще го върнат обратно в България.

Пред събралите се протестиращи майката на Митко Атанаска Бакалова отново заяви, че ключови са показанията именно на Бизюрев и поиска всички свидетели и съучастници да бъдат съдени за убийство в Окръжния съд в Пловдив, а не за укривателство в Районния съд.

 Пред bTV Атанаска Бакалова заяви, че преди дни единият от близнаците се обадил по телефона на свой приятел и му казал, че на 26 февруари излиза на свобода.

Други от Регион

35-годишен изпечен крадец обра пътник във влака на жп гара Долна махала

За броени минути хисарски полицаи заловиха извършител на кражба в пътнически влак, който с майсторство претършувал пътник и му задигнал портфейла с голяма сума, съобщи МВР

50-годишен мъртвопиян спипан в Асеновград, взеха му мерцедеса

50-годишен криминално проявен и осъждан е задържан за шофиране в нетрезво състояние в Асеновград, съобщиха от МВР. Около 20.10 часа униформените го спрели и при проверка с дрегер било установено

Мъж от Козаново си иска незаконния пистолет, 5 г. залива МВР и прокуратурата с жалби

Твърди, че преработеното в бойно газово оръжие му е отнето незаконно Мъж от асеновградското село Козаново от години настоява да му бъде върнат незаконният газов пистолет и залива МВР и прокуратурата

8 г. затвор за Руслан от Асеновград, прострелял съсед при скандал

На първа инстанция беше оправдан, но Апелативният съд го призна за виновен 8 години затвор получи асеноврадчанинът Руслан Тодоров, опитал умишлено да умъртви съседа си Христо Иванов. През октомври м

Пуснаха от ареста единия от задържаните за убийството на 23-годишния Костадин в Мадан

Според пловдивския съд нямало доказателства Денис Мюмюн да е участвал в побоя Наимджан Мехмед станал баща преди по-малко от 24 часа, поиска да си гледа жената и детето Шабан Мехмед и освободения

>