19-годишна джебчийка, задигнала портфейли с над 3500 лв. от пловдивчанки, договори присъда

16.02.2024 20:38 24 часа Пловдив онлайн
Съдебната палата в Пловдив.

Това е първото наказание на момичето, което има завършен пети клас

Млада жителка на село в община Раковски, задигнала портфейлите на три пловдивчанки по празниците, призна вина и сключи споразумение с прокуратурата за по-лека присъда. В периода между 23 и 27 декември м.г. 19-годишната откраднала пари и вещи на обща стойност 3691 лв. 

Ден преди Бъдни вечер тя отнела дамско кожено портмоне с 3 бона в него. На 26 декември пък измъкнала портфейл, съдържащ 150 лв. Последната кражба била на следващия ден, като този път успяла да задигне 350 лв. и 70 евро.

Младата джебчийка била заловена от служитeли на Четвърто районно управление с помощта на колегите им от Раковски. При залавянето си признала всичко и възстановила част от откраднатата сума. 

След като не отрекло и пред Районния съд в Пловдив, момичето се споразумяло за 12 месеца условно с 3-годишен изпитателен срок. Трябва да плати и 111,96 лв. разноски по делото. Това е първата присъда на тийнейджърката, която има завършен пети клас. 

Решението, с което споразумението е одобрено, е окончателно и не подлежи на обжалване.

Други от От Пловдив

Условна договори дилър от Батак, хванат с марихуана за над €5000 в Пловдив

В родния си град пък имал незаконен боен пистолет и патрони, които се отнемат в полза на държавата 15-месечна условна присъда с 3 г. изпитателен срок договори дилър

Куриер от Пловдив си присвои пари от доставки, осъдиха го

Работил по-малко от 2 месеца, преди да прецени, че може да си прибира част от наложените платежи Куриер на една от големите фирми, работил на територията на пловдивския район "Западен"

Катастрофа образува километрична колона на Източния обход на Пловдив (Снимки)

Огромна колона от автомобили се образува заради катастрофа на Източния обходен път на Пловдив, видя "24 часа".  Инцидентът е станал малко след пътен възел "Скобелева майка"

Джирото запуши Пловдив (Снимки)

Опашките от коли едва се придвижват, а шофьорите търсят откъде могат да се придвижат Колони от автомобили пъплят по част от отворените улици на Пловдив

Костадин Димитров на старта на Джиро д'Италия: Пловдив днес е на световната сцена

Премина на италиански, за да подчертае важността на събитието "За първи път сме домакини на такова голямо спортно събитие -- Джиро д'Италия минава през Пловдив

>