Откъснал се тромб е причинил смъртта на Навални, твърди руско издание

16.02.2024 14:21
Алексей Навални

Причината за смъртта на руския опозиционер Алексей Навални е отделен кръвен съсирек. Това съобщи източник на "Известия".

Федералната служба за изпълнение на наказанията на Русия за Ямало-Ненецкия автономен окръг съобщи, че Навални е починал на 16 февруари . След разходката се почувствал зле и почти веднага загубил съзнание. На място са пристигнали медицински работници от заведението и екип на Спешна помощ. Те предприели реанимационни мерки, но по-късно констатирали смъртта му.

Прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков заяви, че няма информация каква е причината за смъртта и очаква лекарите трябва да установят. Песков отбеляза, че инцидентът е докладван на руския президент Владимир Путин.

За смъртта на Навални е организирано процесуално разследване от Следствения комитет на Русия и е изпратена специална комисия в колонията.

"Федералната служба за изпълнение на наказанията в Ямало-Ненецкия окръг разпространява новината за смъртта на Алексей Навални в ИК-3. Все още нямаме потвърждение за това. Адвокатът на Алексей сега лети за Харп. Веднага щом имаме някаква информация, ще я докладваме", каза прессекретарят на опозиционера Кира Ярмиш, цитиран от "Комерсант".

Други от От страната и света

Тир се обърна в Прохода на Републиката, шофьорът е с положителна проба за алкохол

Тежкотоварен автомобил се преобърна в Прохода на Републиката край село Въглевци в петък по обяд. Шофьорът на тира, който е турски гражданин, е в болница. Пробата му за алкохол е положителна

От 40 до 70 евро за смяна на гумите – за година цената се вдигна с 20 на сто (Графики)

В София тарифите са по-изгодни в крайните квартали, а в малките градове се оказва наполовина по-евтино Пролетта дойде и въпреки проточилото се по-студено време идва момента

БВП на националните високотехнологични зони в Китай е 20 трлн. юана през 2025 г.

Общият брой на националните високотехнологични зони в Китай е достигнал 179 и те са се утвърдили като ключова платформа за задълбочена интеграция между научно-технологичните и индустриалните иновации

Евростат: Търговският дефицит на ЕС с Китай достига близо 360 млрд. евро през 2025 г.

През 2025 г. Европейският съюз е изнесъл стоки за Китай на стойност 199,6 млрд. евро и е внесъл стоки за 559,4 млрд. евро, което води до търговски дефицит от 359,8 млрд

Градушка падна край Поморие и причини пет катастрофи (Видео)

Силен валеж от градушка се изсипа малко преди обед навръх Разпети петък в района на Поморие, като предизвика затруднения по пътната мрежа. В социалните мрежи шофьори публикуваха видеоклипове

>