В средата на март голямо пловдивско село ще се поздрави с нов площад за 330 000 лева (снимки)

12.02.2024 12:40 Радко Паунов
Дори в неделния ден хора и техника работеха на площада в село Маноле.
Старите плочки са премахнати пред читалището в Маноле, предстои да се постави новата настилка.
Цялото площадно пространство в Маноле е разорано.
Новата настилка за площада в Маноле е наредена в палети.

Работи се ударно дори и в почивните дни в центъра на Маноле

Центърът на пловдивското село Маноле в момента е "разоран". Работници и техника заравняват пред читалище "Просвета", където много скоро ще грейне.  Новите плочки са струпани в палети и предстои да започне поставянето им.

Работи си дори в почивните дни, установи "24 часа". "Стараем се, гледаме да използваме хубавото време", обясниха от фирмата изпълнител. Кметът на селото Стоил Дишев непрекъснато ги надзирава и дори в неделния ден беше на обекта.

"В средата на март ще гледаме да е готов", обясни той, но с уговорката, че всичко зависи от времето. В селото живеят близо 3000 души и минава за едно от най-големите в Пловдивско.

"Работниците са съвестни и си вършат работата. Ще има нова детска площадка, фитнес зона, фонтан и чешма, обновяване на алеите, нови градинки и осветлени", уточни Дишев.

Инвестицията е приблизително 330 000 лева, като част от средствата са от фонд "Земеделие", а другата - от община "Марица".

На обекта всекидневно има по 7-8 души.

Първата копка беше направена на Атанасовден, а кметът на община "Марица" Димитър Иванов, който живее в Маноле, призова хората да са внимателни по време на ремонта, а строителите - да работят качествено и да приключат в срок.

"Имат 45 дни срок за изпълнение. Какво ще правят, какво ще струват - искам в средата на март площадът да е готов", отсече Димитър Иванов. 


Други от Регион

Втори опит за сваляне на шефа на съветниците в Асеновград, този път има нужните гласове

Гласуването може да доведе до ново мнозинство в местния парламент Втори опит да бъде свален председателят на Общинския съвет на Асеновград Иван Иванов ще бъде направен утре

Спипаният с амфетамини за над 33 хил. лв. в Карлово окончателно остава в ареста

Апелативният съд в Пловдив потвърди определението на окръжните магистрати и остави за постоянно в ареста 33-годишния дилър, хванат с амфетамини в Карлово и Сопот

Изправят на съд 25-годишния Трайко за опит за убийство в пловдивско село

Викал обиди по адрес на опонента си през деня, вечерта напрежението ескалирало Окръжната прокуратура в Пловдив внесе обвинителен акт спрямо 25-годишния Трайко Георгиев за това

Мъж от Белозем задигна велосипед и моторна резачка от къщи в селото

Млад местен жител на село Белозем е задържан за кражба, съобщиха от МВР. В Районното в Раковски бил получени сигнали за задигнати вещи от два частни имота в селото

7 души са в ареста след междусъседски сбивания в Кърнаре и Христо Даново

Срещу тях са образувани досъдебни производства за хулиганство Общо 7 души са задържани за бой между съседи в карловските села  Кърнаре и Христо Даново

>