13 са новите случаи на коронавирус у нас, в Пловдив няма

12.02.2024 07:59
COVID-19 Снимка: Pixabay

Новите потвърдени случаи на коронавирус у нас за последното денонощие са 13, сочат данните на Единния информационен портал. В Пловдив няма нови болни.

Направени са 423 теста, което означава, че делът на положителните резултати е 3,07 процента. Няма починали пациенти с потвърдена коронавирусна инфекция.

Към днешна дата в болница са 215 души с диагноза COVID-19, от които 35 са в интензивно отделение. Няма новопостъпили в болница, както и няма излекувани за последното денонощие.

Общо от началото на пандемията са излекувани 1 292 472 души. Активните случаи към момента са 7878.

През последните 24 часа не са поставени дози от ваксините срещу COVID-19, а общо от началото на ваксинационната кампания поставените ваксини са 4 725 969.

Общо 38 734 души у нас са загубили битката с коронавируса от потвърдените 1 339 084 заразени от началото на пандемията, сочат данните на Единния информационен портал.

Други от Докторе кажи

Извадиха тумор колкото пъпеш от корема на 60-годишна жена в Бургас

Екип на УМБАЛ Бургас отстрани тумор с големината на пъпеш и тегло 2 килограма от корема на 60-годишна бургазлийка. Жената не подозирала за съществуването му – смятала, че качва килограми

Тодор Кантарджиев: При болно гърло - резени лимон топени в сода

Грипната върна дойде по-бавно тази година у нас, развива се по-бавно отколкото в Балканските държави. Супергрипът се оказа не толкова опасен, а грипче, което не засегна много хора. Това каза проф

Лимони, мед и индрише помагат за имунитета при колебания на времето

При промени на атмосферното налягане се променя тонусът на кръвоносните съдове, нарушава се съсирваемостта на кръвта Една трета от хората страдат от промените на времето

Разработена е визия за внедряване на изкуствения интелект в здравеопазването

По инициатива на министъра на здравеопазването в оставка доц. д-р Силви Кирилов беше разработена визия за внедряване на изкуствения интелект (ИИ) в здравеопазването

Министър Кирилов предложи визия за внедряване на изкуствен интелект в здравеопазването

По инициатива на министъра на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, дм беше разработена визия за внедряване на изкуствения интелект в здравеопазването

>