Принц Уилям поема част от задълженията на болния Чарлз III

06.02.2024 08:38
Принц Уилям и жена му Кейт Мидълтън заедно с две от децата им - принц Луи и принцеса Шарлот, по време на церемонията

Престолонаследникът принц Уилям ще поеме част от задълженията на Крал Чарлз III, след като монархът на Великобритания започна своето лечение от рак, съобщи Би Би Си.

Днес принцът на Уелс трябва да прекрати временното си оттегляне от публични задължения, в което излезе заради болестта на съпругата си Кейт. 

Чарлз III ще прекрати част от публичните си ангажименти, въпреки че ще продължи да подписва документи и да извършва преките си задължения на монарх, обявиха от Бъкингамския дворец в понеделник вечерта. Тогава от канцеларията на краля обявиха, че е му е открит рак и той е започнал лечение. Раковото заболяване е открито по време на лечението на уголемената простата на краля през януари, но не се казва какво точно е то.

Чарлз ще продължи и седмичните си срещи с министър-председателя Руши Сунак, освен ако лекари не го посъветват да не са на живо. На публични места, където има поет кралски ангажимент, Чарлз обаче ще бъде заменен от престолонаследника Уилям.

Кралят лично е уведомил и двамата си синове - Уилям и Хари, за своята болест. Хари, който живее в Калифорния, след като напусна кралското семейство, ще лети в следващите дни до Лондон, за да види баща си.

Според съобщения от двореца монархът е позитивно настроен за лечението си.

Други от От страната и света

Пенсионно-осигурителна компания „Доверие" празнува своята 32-ра годишнина

На 9 май Пенсионно-осигурителна компания „Доверие" отбелязва своята 32-ра годишнина, утвърждавайки водещата си роля в сектора на допълнителното пенсионно осигуряване в България. С над 1,2 млн

Георги Лозанов: До президентските избори ще стане ясно каква власт е дошла с Румен Радев

До президентските избори ще стане ясно каква власт е дошла с Румен Радев. Това заяви медийният експерт и анализатор Георги Лозанов пред БНР. Той предупреди за риск България постепенно да се отдалечи

37 пожара с 1 пострадал у нас през последното денонощие

Общо 37 пожара са потушени в страната през последното денонощие, един човек е пострадал, съобщават от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" – МВР, на сайта на ведомството

Делян Пеевски: България трябва да стои на евроатлантическия път, отстоявайки националното си достойнство и свобода!

Лидерът на ДПС Делян Пеевски отправи стоя поздрав по случай Деня на Европа. "България трябва да стои на евроатлантическия път, отстоявайки националното си достойнство и свобода

Променят движението в София заради велошествие за Деня на Европа

Временна организация на движението ще бъде въведена в София заради провеждането на велошествие по повод Деня на Европа, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. От 10:30 ч

>