Везенков остава в “Сакраменто”

30.01.2024 23:10
Александър Везенков Снимка: туитър на "Сакраменто"

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков, изглежда, няма да смени отбора си в НБА. Спортист №1 у нас за последните 2 години през лятото премина в “Сакраменто”. В първите мачове от сезона Везенков получаваше доста игрови минути и дори бе гласен за титуляр в състава на треньора Майк Браун. Изведнъж обаче наставникът спря да разчита на българския ас, което засили слуховете за негов трансфер. Седмица преди затварянето на прозореца - 8 февруари, обаче изглежда, че Везенков ще продължи да носи екипа на “Кингс”. За това свидетелства и фактът, че най-полезният играч в Евролигата за миналия сезон пътува с тима за серията от гостувания, въпреки че е контузен. Везенков изгледа от трибуните победата на “Кингс” 103:94 над “Мемфис”.

Следващият двубой на “Сакраменто” е в четвъртък сутринта срещу “Маями”. Очаква се Везенков отново да не играе поради травмата в глезена.

Други от Баскетбол

Гаджето глези Везенков с пълнени чушки в САЩ

Дори и в далечна Америка, Александър Везенков хапва любимите си пълнени чушки. Едно от традиционните български ястия е сред най-харесваните от родната звезда в НБА

Победата за историята! България постави на колене световния шампион в баскетбола Германия!

Да победиш световен шампион в какъвто и да е спорт си е за признание. А, ако е неговото име Германия, това граничи с илюзията. Е, баскетболният тим на България сътвори най-голямата сензацията в този

Българска вечер в Чикаго, но Везенков отново не игра

Над 300 българи направиха агитка на мача "Чикаго Булс" - "Сакраменто Кингс" на Александър Везенков, но той отново не игра заради контузията си. Звездата на българския баскетбол обаче им отдели време

"Академик" (Пд) спечели първия си мач за годината

"Академик" (Пд) започна чудесно годината и записа домакинска победа над "Шумен" с 84:76 в среща от 15-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига при мъжете

Везенков с 2 тройки за 2 минути

В НБА май разбраха, че Александър Везенков е майстор на стрелбата отдалеч. Родният ас вкара 2 тройки в рамките на точно 2 и половини минута при победата на "Сакраменто" 105:98 над "Оклахома"