"Марица" (Пд) спечели Купата на България след 3:1 над ЦСКА

27.01.2024 19:10 24 часа Пловдив онлайн
Маричанки ликуват след спечелването на трофея.

Волейболистките на "Марица" (Пловдив) спечелиха Купата на България.

В повторение на миналогодишния финал "жълто-сините" се наложиха над ЦСКА с 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:15) в изпълнената до краен предел столична зала "Христо Ботев".

Двубоят започна равностойно, но към края на първия гейм "Марица" поведе с три точки и го приключи при 25:22. Във втората част  пловдивчанки доминираха тотално и приключиха с 25:12.

Подкрепяни мощно от футболни фенове  на ЦСКА, "червените" имаха силни моменти в третия гейм и след серия от шест поредни точки поведоха с 19:16 и успяха останат в мача след 25:22.

В четвъртата част на срещата пловдивчанки  отново взеха инициативата и без проблеми приключиха мача след 25:15.

"Марица" (Пд) спечели за девети път Купата на България. "Жълто-синият" тим извоюва трофея и през миналия сезон, след като победи отново ЦСКА във финала с 3:0 в Пазарджик.

Други от Волейбол

Турски треньор пое шампионките от "Марица" (Пд)

Младият турски специалист Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на "Марица" (Пловдив). Той поема поста след раздялата с досегашния наставник Борислав Крачанов

Костадин Димитров към шампионките от "Марица": Пловдив ви е признателен (Снимки)

Благодарим ви за всичко, коeто правите! Пловдив ви е признателен за големите успехи, които постигнахте. С тези думи кметът на града Костадин Димитров посрещна волейболистките на "Марица" в общината

Волейболният шампион "Марица" (Пд) изненадващо се раздели с треньора си

Волейболният шампион при жените "Марица" (Пловдив) изненадващо  обяви раздяла със старши треньора си Борислав Крачанов. Това се случва само 2 дни след спечелването на 10-ата поредна титла и 3-а под

"Марица" (Пд) за десети пореден път е шампион на България, би ЦСКА с 3:0

Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на "Марица" (Пд) десетата поредна шампионска титла. "Жълто-сините" спечелиха третата среща от финала на Националната волейболна лига за жени

"Марица" на победа от 10-а рекордна титла поред, "Левски" взе бронза

Волейболистките "Марица" се доближи само на една победа до спечелването на десета рекорда поредна титла в първенството след гостуващия ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)