Снегът спира утре, но остава студено

20.01.2024 13:57
Валежите от сняг ще спрат на места още тази вечер, но температурите ще са отрицателни. Снимка: Архив

През нощта на места в Южна България все още ще превалява сняг, но валежите ще спират, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

От север облачността ще се разкъсва. Ще духа до умерен северен вятър. Минималните температури ще са предимно между минус 9° и минус 4°, в София – около минус 8°. Атмосферното налягане ще се повишава и ще е значително по-високо от средното.

Утре сутринта на отделни места в Рило-Родопската област все още ще превалява слаб сняг, но до обед облачността и там ще се разкъса и ще намалее и над по-голямата част от страната през деня ще е предимно слънчево. Ще продължи да духа до умерен вятър от северната четвърт. Максималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София – около минус 1°.

Над Черноморието през по-голямата част от деня ще е предимно слънчево. По-значителна ще е облачността в сутрешните часове по южното крайбрежие. Ще духа умерен, в южните райони – временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 3° и 6°. Температурата на морската вода е между 5° и 9°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

В сутрешните часове над планините от Южна България облачността все още ще е значителна, на отделни места с превалявания от сняг. Около и следобед в повечето райони ще се установи предимно слънчево време. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра – около минус 2°, на 2000 метра – около минус 9°.

В понеделник времето ще бъде предимно слънчево, почти тихо или със слаб североизточен вятър. Предиобед на места в низините ще е мъгливо или с ниска слоеста облачност. Във вторник вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и временно ще се усили до умерен. Облачността ще се увеличи и на отделни места ще превали слаб сняг. Температурите ще се задържат без съществена промяна, минималните - между минус 10° и минус 5°, а максималните - между 0° и 5°.

Други от Времето

Слънце и облаци се редуват, в Пловдив - до 15°

На Велика събота над по-голямата част от страната облачността ще бъде значителна, но на някои места за кратко ще се показва и слънце, сочи прогнозата на НИМХ

Проф. Георги Рачев: За Великденската нощ добре облечени и с малко чадърче

В събота срещу неделя, в Светлата нощ, когато ще посрещнем Благодатния огън и новината за възкресението на Божия син - добре облечени, максималните температури няма да бъдат повече от 3-4 градуса

Облачно, може и да превали, в Пловдив - до 14°

Облачността над страната ще е по-често значителна и на места ще има слаби валежи от дъжд в последния ден от работната седмица, сочи прогнозата на НИМХ

Облаци, дъжд и слънце очакват Пловдив, до 15°

Времето се влошава, а в Пловдив не е изключено да превали и да проблесне слънце, сочи прогнозата на НИМХ за 9 април. Сутрешните температури са 6 градуса

Слънчево остава времето в Пловдив, температурите стигат до 15°

Минималните температури днес ще бъдат между 5° и 10°, в Пловдив – около 10°. Ще духа умерен и силен северозападен вятър и с него ще нахлува студен въздух

>