Всички пловдивски мостове и надлези са обработени срещу заледяване

09.01.2024 12:17 24 часа Пловдив онлайн
Екипи отводняват "Голямоконарско шосе". Снимка: Община Пловдив

За да се предотврати заледяването на пътни участъци, екипи на "Чистота" обработиха със сол всички мостове и надлези в Пловдив, съобщиха от общината.

"Заради очакваното понижение на температурите под 0° продължаваме непрестанна проверка за състоянието на всички пътни артерии, така че да не допуснем замръзване на мокрите настилки", заяви директорката на общинското предприятие инж. Десислава Георгиева.

След като вчера беше отводнен неремонтиран участък на Голямоконарско шосе, тази сутрин там отново се е събрала вода. Специализирани екипи продължават да работят заедно с ВиК за отстраняване на проблема.

"Реагираме възможно най-бързо на всеки получен сигнал. Голям водосбор има в част от бул. „Александър Стамболийски". И макар булевардът да е в ремонт, и там сме изпратили екипи", каза Георгиева.

Тя напомни, че телефонът на "Чистота" за сигнали е 032/675 817.

Други от От Пловдив

Година затвор получи таксиджия, помел възрастна пешеходка в Пловдив, не се появи в съда

Атанас Килиджийски избяга в Сърбия, след като магистратите го пуснаха под гаранция, и така и не беше открит Задочно осъдиха таксиметровият шофьор Атанас Килиджийски

Приключи ремонтът на подлеза на "Гладстон", 191 нови лампи светнаха

Монтирани са и специализирани LED тунелни осветителни тела с 10-годишна гаранция Приключи подмяната на осветлението в подлеза на ул. "Гладстон" в Пловдив

Полицаи отидоха на сигнал за бой в Пловдив, мъртвопиян избухна срещу тях

Дрегерът в Районното показал 2,42 промила Мъртвопиян осъждан пловдивчанин преспа в ареста, след като скочи срещу полицаи. Униформените се отзовали на сигнал за физическа саморазправа

6 двойки сключват брак в Пловдив в Деня на любовта и виното

От  "Радостни обреди" са подготвили изненади за младоженците, избрали за вричането си във вярност 14 февруари 6 сватби са насрочени в Пловдив за днешния празник на любовта и виното

74-годишен е в болница след пожар в Пловдив, забравил храна на котлона

74-годишен мъж е бил хоспитализиран след пожар в пловдивския квартал "Христо Смирненски", съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"

>