Новите случаи на коронавирус у нас са 133

24.12.2023 08:08
Коронавирус СНИМКА: Pixabay

Сто тридесет и три нови случая на коронавирус са били регистрирани през последното денонощие в България. Няма починали сред регистрираните заразени, показват данните от Единния информационен портал, цитирани от БТА.

Преди седмица също нямаше смъртни случаи, но новозаразените бяха над два пъти по-малко - 60.

133-те нови случая са установени от 721 теста (18.45 процента са положителни). Над 56 процента от тези хора не са ваксинирани срещу КОВИД-19 (не са със завършен ваксинационен курс).

Общият брой на потвърдените случаи на коронавирус у нас вече е 1 333 064. Те са били установени от 11 522 296 теста (11.57 процента са положителни).

Броят на хората, починали в България след заразяване с коронавируса, остава 38 665.

Активните случаи са 4603 - чувствителен ръст в сравнение с преди една седмица, когато бяха 3790.

Хоспитализираните с диагноза КОВИД-19 са 358, 31 от които - в интензивно отделение.

Десет пациенти с коронавирус са постъпили в лечебно заведение през последното денонощие. Осем от тях (80 процента) не са ваксинирани. 

През последното денонощие не е отчетен като излекуван нито един човек, дал положителен резултат на тест за коронавирус. Общият брой на оздравелите у нас остава 1 289 796 .

През последното денонощие са били поставени 11 дози от ваксини срещу КОВИД-19. Общият им брой от началото на кампанията в България е 4 724 299.

2 077 996 души са със завършен ваксинационен курс. 1 007 000 човека са с поставена бустерна (подсилваща) доза, т. е. са реваксинирани, като на 134 430 от тях е поставена бустерна доза с адаптирана ваксина.

Други от Докторе кажи

Три успешни мисии са изпълнили екипите на Центъра за спешна помощ по въздух

7-месечно бебе в критично състояние е транспортирано в Пловдив Три успешни мисии реализираха екипите на Центъра за спешна медицинска помощ по въздух (ЦСМПВ) в рамките на днешния ден

Oбщо 101 са болните от морбили у нас. 89% от тях са деца

Oбщо 101 са заболелите от морбили в България, съобщават от министерството на здравеопазването във фейсбук. Случаите са регистрирани в пет области на страната

Велислава Делчева: Има хронични дефицити в психиатричните болници и социалните институции

В годишните си доклади омбудсманът неизменно алармира отговорните публични власти за съществуването на хронични дефицити в държавните психиатрични болници и социалните институции за хора с увреждания

Околийски: Бюджетът на психоболниците не позволява иновации, качество и надстрояване

Историческият бюджет на психиатричните болници (метод за финансиране, при който средствата за текущата година се определят въз основа на разходите от предходни години

Ще изследват новородените у нас за още над 30 редки заболявания

Министерството на здравеопазването предприема нов етап от развитието на неонаталния скрининг в България. Основната цел е да се осигури по-ранно откриване на редки

>