Георги Георгиев със съвет към Терзиев: не използвайте големите инфраструктурни проекти за политическо изнудване

20.12.2023 14:49
Георги Георгиев

Два добронамерени съвета за парите за ВиК проектите дава на кмета бившият шеф на СОС

Не използвайте големите инфраструктурни проекти за политическо изнудване. Този "непоискан съвет" даде на кмета на София Васил Терзиев общинският съветник от ГЕРБ и бивш шеф на СОС Георги Георгиев. Той пусна пост във фейсбук, с който дава и два "добронамерени съвета" на Терзиев как да реши проблема с разплащането на проектите за ВиК инфраструктура.

Ето какво още написа Георгиев:

🟢 Интересите на града са над всичко. Затова с грижа за София като общински съветник давам поредния добронамерен съвет на кмета Терзиев за това как да реши проблема с разплащането на проектите за ВиК инфраструктура.

⚠️ Ясно е, че по сметките на общината има пари, но за да се пренасочат трябва решение на общинския съвет. Който съвет не работи заради ината на ПП-ДБ-СС, които нямат и не могат да намерят мнозинство.

👉 Затова ето две алтернативни решения, които сме прилагали десетки пъти:

1️⃣ Със заповед на кмета за корекции в бюджета да се прехвърлят средства и след това с решение на общинския съвет да бъде одобрена тази корекция. Така кметът ще може да плати до Нова година и ние ще одобрим корекциите след като съветът започне работа. Това е законосъобразното решение и сме го правили много пъти за различни проекти.

2️⃣ Другият вариант е държавата да осигури оборотно финансиране по специалния ред за европейски проекти, изпълнявани от общините - както неведнъж е правено. Министерството на финансите и управляващия орган на съответната програма имат ключова роля и всички правомощия това да стане за няколко дни.

🟢 Това са две напълно постижими и възможни решения при неработещ заради ината на спечелилите изборите ПП-ДБ-СС.

🗣️ И още един съвет - пак непоискан, но нали работя съветник - не използвайте големите инфраструктурни проекти за политическо изнудване.

✅ София се нуждае от заявено политическо лидерство, с блъфове няма да стане.

Други от От страната и света

Изпълнителният директор: До края на 2027- 2028-а ще бъде отворен първият "Магазин за хората"

През 2027- 2028 г. ще бъде отворен първият магазин, изцяло опериран от нас. Това каза изпълнителният директор на "Магазин за хората" Николай Петров  по Би Ти Ви

Наталия Киселова: Още на 1 декември бе ясно, че дните на правителството са преброени

Още на 1 декември беше ясно, че дните на правителството са преброени. Това каза по Нова тв бившият председател на парламента и депутат от БСП - Обединена левица Наталия Киселова

Кола се вряза в автобусна спирка на бул. "Ломско шосе"

Кола се вряза в автобусна спирка на бул. "Ломско шосе". За случката разказа в социалните мрежи жена, която е била на спирката по време на инцидента.  Катастрофата е станала късно вечерта в петък

70 пожара са потушени през изминалото денонощие, един човек е загинал

70 пожара са ликвидирани в страната през изминалото денонощие, един човек е загинал при пожар в Русе, съобщават от Главната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"към МВР на сайта на

Диана Дамянова: Основно е дали протестът ще гласува, тези от 2013 не го направиха

"Протестът не е икономически, а естетически. Хората отказаха да приемат това, което им се предлагаше последните месеци. За мен този бунт е етичен и в много по-малка степен политически и икономически

>