"Марица" (Пд) се класира за 13-ия си финал за Купата

15.12.2023 20:27 24 часа Пловдив онлайн
Маричанки се радват след успеха.

"Марица" (Пловдив) победи "Славия" (София) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)  в полуфинала за Купата на България по волейбол при жените. Двубоят се игра в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

"Жълто-сините" стартираха ударно и поведоха с 6:1, стигна се до 19:8, а след пусната топка на Доби Христоскова спечелиха първата част с 25:16.

Вторият гейм започна по-равностойно – 7:7, до 22:22. След това момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 24:22 и след 25:23 и грешка при сервис на Славия носителите на Купата поведоха с 2:0 гейма.

В третата част "Марица" поведе още в началото с разлика – 6:2, но Славия изравни – 8:8. Марица дръпна с при 20:17, но домакините изравниха – 22:22. След успешна атака на Мария Кривошийска маричанки спечелиха мача с 25:23.

Така пловдивчанки се класираха за 13-ия си финал в турнира за Купата на България. Тимът е настоящ носител на трофея и има общо 8 спечели трофея от турнира.

Това беше последният двубой за шампионките през 2023-та година.

"Марица" ще играе срещу победителя от другата полуфинала двойка между ЦСКА (Сф) и "Левски" (Сф). Мачът ще се играе на утре, от 17:00 часа в зала "Васил Симов" в София.

Други от Волейбол

Турски треньор пое шампионките от "Марица" (Пд)

Младият турски специалист Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на "Марица" (Пловдив). Той поема поста след раздялата с досегашния наставник Борислав Крачанов

Костадин Димитров към шампионките от "Марица": Пловдив ви е признателен (Снимки)

Благодарим ви за всичко, коeто правите! Пловдив ви е признателен за големите успехи, които постигнахте. С тези думи кметът на града Костадин Димитров посрещна волейболистките на "Марица" в общината

Волейболният шампион "Марица" (Пд) изненадващо се раздели с треньора си

Волейболният шампион при жените "Марица" (Пловдив) изненадващо  обяви раздяла със старши треньора си Борислав Крачанов. Това се случва само 2 дни след спечелването на 10-ата поредна титла и 3-а под

"Марица" (Пд) за десети пореден път е шампион на България, би ЦСКА с 3:0

Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на "Марица" (Пд) десетата поредна шампионска титла. "Жълто-сините" спечелиха третата среща от финала на Националната волейболна лига за жени

"Марица" на победа от 10-а рекордна титла поред, "Левски" взе бронза

Волейболистките "Марица" се доближи само на една победа до спечелването на десета рекорда поредна титла в първенството след гостуващия ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)