Площадки за 394 930 лева изграждат в пловдивските училища "Яне Сандански" и "Райна Княгиня"

07.12.2023 18:26 24 часа Пловдив онлайн
Правителството одобри 15 млн. лв. за строеж и ремонтиране на спортни площадки в училищата.

С две чисто нови спортни площадки ще се сдобият основните училища "Яне Сандански" и "Райна Княгиня" в Пловдив, след като общината е спечелила за тази цел два проекта на обща стойност 394 930 лева. Средствата са от просветното министерство.

Съоръженията ще са комбинирани и ще предлагат няколко вида спорт в дворните пространства на учебните заведения.

 Учениците в ОУ "Яне Сандански" ще могат да играят волейбол, хандбал и футбол, а тези в ОУ "Райна Княгиня" - футбол и народна топка. Площадките ще бъдат със специализирана настилка. По този начин ще се осигури безопасно провеждане на часовете по физическо възпитание.

По същата mрограма миналата година община Пловдив спечели проекти за нови спортни площадки в езиковите гимназии „Иван Вазов" и „Пловдив", както и за СУ „Св. Паисий Хилендарски" и Математическа гимназия „Академик Кирил Попов".

Други от От Пловдив

Росен Карадимов: "Лукойл" да не задържа спекулативно горива в складове

Не трябва цените на дребно да се повишават веднага, ако има налични резерви, призова шефът на КЗК Компанията "Лукойл" не трябва да прилага практики, които е използвала през годините – например

Пловдив отбеляза 83 г. от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта

Пловдив почете 83-та годишнина от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта На днешната дата - 10 март в страната ни се отбелязва 83-та годишнина от спасяването на българските евреи от

Шефът на КЗК в Пловдив: Има драматичен спад в млекопроизводството, намаляват стадата

По-добре мъж и жена да идат да са чистачи в София, отколкото да имат собствена ферма, заяви Димитър Зоров Най-тежко е в сектора на млекопроизводството и преработването

Трима пострадаха при катастрофа до един от изходите на Пловдив

Трима са били ранени при пътен инцидент на един от изходите на Пловдив, съобщават от МВР.  Катастрофата е станала около 7,30 ч. днес на "Брезовско шосе" до Института по зеленчукови култури "Марица"

Поставят светофар на кръстовището на улиците „Лев Толстой" и „Богомил" в Пловдив

Нова светофарна уредба ще изгради Община Пловдив на кръстовището между улиците „Лев Толстой" и „Богомил", с която да се повиши пътната безопасност и да се оптимизира трафикът в един от натоварените

>