Актове за 24 000 лева наложи екоинспекцията в Пловдив на предприятия и кариера

05.12.2023 17:53 24 часа Пловдив онлайн
Екоинспекторите установили замърсяване.

23 предписания и 7 акта е съставила екоинспекцията в Пловдив на нарушители, които са извършили замърсявания.

Сред тях са две предприятия в Първомай - оператор на когенерационна централа, който не е провел две последователни години собствени периодични измервания по отношение на атмосферния въздух, както и консервно предприятие, изпускало отпадъчни газове с концентрация на азотни оксиди над нормите.
Акт е съставен и на концесионер на кариера за добив на мрамор от находище край с. Куртово Конаре за установено емитиране на прахообразни вещества в атмосферата при извършваната обработка на добития материал. На предприятие за млекопреработка в Стамболийски от екоинспекцията са изпратили покана за налагане на текуща месечна санкция, след като инспекторите са установили превишение на нормите за допустими емисии на азотни оксиди.
На две дружества са съставени актове за нарушаване разпоредбите на закона за водите, след като служители на екоинспекцията установили неспазване на условия в издадените разрешителни за заустване - отклонения от заложените индивидуални норми, както и неосигурен безопасен и постоянен достъп на контролни органи до пункт за извършване на собствен мониторинг.
Екоекспертите са установили нередности при две фирми, извършващи дейности с отпадъци – едната не е представила информация за извършен трансграничен превоз на отпадъци, а другата извършва дейност, без да има надлежно издаден разрешителен документ.
Дружество за търговия с консумативи и аксесоари за наргилета също е сред установените нарушители на екологичното законодателство, внасяйки химични вещества и смеси извън ЕС, без да е извършена регистрация съгласно европейския регламент REACH.

Други от От Пловдив

ОУ "Яне Сандански" празнува 76 години с обновена сграда, STEM среда и новоизграден корпус (Снимки)

Учениците имат и модерен физкултурен салон След година и половина мащабен ремонт пловдивското училище ОУ "Яне Сандански" вече е напълно обновено и от миналата седмица отново посреща своите ученици

"Хеброс бус" официално се отказа от компенсацията за автогара "Север"

Запазват двумесечния срок за функционирането й Преди минути в Община Пловдив беше внесено официално писмо от превозвача "Хеброс бус", подписано от изпълнителния директор Юлия Москова

Веселин Дошков: Не искам по 15 300 евро на месец за автогара "Север", писна ми от плюнки

Имаме само устно уведомление от превозвача, нямаме черно на бяло, заяви кметът Костадин Димитров Съдружникът и зам.-управител на "Хеброс бус" Веселин Дошков се отказва от компенсации в размер на 15

Тревите в Пловдив много, косачите малко - работели до 22,30 часа (Снимки)

С приоритет били детски площадки, пространства около учебни заведения, паркове и големи улични артерии Тревите в Пловдив полудяха след непрестанните дъждове

Изпратиха разследването срещу бившия шеф на митницата в Пловдив Мирослав Беляшки в Хасково

Беше обвинен в превишаване на правомощията си за опит да освободи тир с цигари на "Капитан Андреево" Досъдебното производство срещу бившия шеф на митницата в Пловдив Мирослав Беляшки е изпратено в

>