"Марица" (Пд) спечели първа победа в Шампионската лига през тази година

30.11.2023 08:34 24 часа Пловдив онлайн
Маричанки спечелиха важна победа в Шампионската лига.

"Марица" (Пловдив) записа първа победа с 3:2 (22:25, 25:17, 25:18, 14:25, 15:8) в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени над "Вашаш Обуда" (Будапеща). "Жълто-сините" стигнаха до успеха в драматичен двубой  в зала ЕРД в унгарската столица.

Домакините поведоха с 5:1 в началото на първата част. Маричанки намалиха изоставането си до само точка – 12:11. Марица изравни резултата при 18:18 след блокада на Сиара ДеБел. Маричанки направиха и няколко страхотни атаки и добри изяви на блокада. "Вашаш" все пак успя да вземе първия гейм след 25:22.

Във втората част маричанки поведоха с 4:2, стигна се до 11:8. Преднината се увеличи при 17:13, а геймът беше спечелен с 25:17 след успешна атака на Сиера ДеБел. Това беше и първият спечелен гейм за Марица през този сезон в Шампионска лига.

В третия гейм "Вашаш" поведе с 4:2, но маричанки изравниха при 8:8. Пловдивчанки дръпнаха с три точки аванс при 12:9, а разликата стана 5 при 18:13. Българският шампион затвори втория гейм в своя полза след 25:18 при успешна атака на Добрина Христоскова.

В четвъртата част "Вашаш" дръпна с 4:2 точки, но момичетата на Борислав Крачанов изравниха при 7:7, унгарките дръпнаха с разлика – 13:7. Стигна се до 19:9, а геймът приключи след 25:14 за домакините и мачът влезе в решителен тайбрек.

Силно стартираха в  тайбрека  маричанки и поведоха с 4:1, но унгарките намалиха изоставането си на една точка при 6:5. Момичетата на Борислав Крачанов направиха нова серия и поведоха с 8:5. Пловдивчанки увеличаха аванса ни на 4 при 11:7. Шампионките затвориха мача след 15:8 и записаха изключително победа.

С успеха "Марица" събра две точки и е на третата позиция, а "Вашаш" е четвърти с една. Така маричанки взеха преднина в битката срещу унгарките за третата позиция, която дава право на участие в Купата на ЦЕВ.

Победата беше първа за "жълто-сините" в Шампионска лига от 3 години насам.

Ива Дудова стана най-резултатна с 20 точки и спечели приза  MVP на двубоя. Сиера ДеБел добави 17, а Борислана Съйкова се отчете с 11 точки.

За Вашаш най-резултатна стана Денис Банистър с 27 точки.

Следващият мач в Шампионска лига за маричанки е на 5 декември – гостуване на турския гранд "Еджзаджъбашъ Дайнавит" (Истанбул).

Други от Волейбол

Турски треньор пое шампионките от "Марица" (Пд)

Младият турски специалист Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на "Марица" (Пловдив). Той поема поста след раздялата с досегашния наставник Борислав Крачанов

Костадин Димитров към шампионките от "Марица": Пловдив ви е признателен (Снимки)

Благодарим ви за всичко, коeто правите! Пловдив ви е признателен за големите успехи, които постигнахте. С тези думи кметът на града Костадин Димитров посрещна волейболистките на "Марица" в общината

Волейболният шампион "Марица" (Пд) изненадващо се раздели с треньора си

Волейболният шампион при жените "Марица" (Пловдив) изненадващо  обяви раздяла със старши треньора си Борислав Крачанов. Това се случва само 2 дни след спечелването на 10-ата поредна титла и 3-а под

"Марица" (Пд) за десети пореден път е шампион на България, би ЦСКА с 3:0

Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на "Марица" (Пд) десетата поредна шампионска титла. "Жълто-сините" спечелиха третата среща от финала на Националната волейболна лига за жени

"Марица" на победа от 10-а рекордна титла поред, "Левски" взе бронза

Волейболистките "Марица" се доближи само на една победа до спечелването на десета рекорда поредна титла в първенството след гостуващия ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15)