30–имата бедстващи на хижа "Връховръх" отблокирани благополучно (снимки)

26.11.2023 16:34 24 часа Пловдив онлайн
Областният управител на Пловдив Илия Зюмбилев увери, че хората на хижа "Връховръх" са си тръгнали благополучно.
Много коли с летни гуми закъсали към Бойково.

Без ток е град Лъки, в Ситово пътят ще бъде отворен до края на деня

Групата от 30 души, заклещена на хижа "Връховръх" над Скобелево, си е тръгнала по живо по здраво. В нея имаше деца и бременна.
"Кметът на Перущица ме увери, че там няма бедстващи хора. Пътят е разчистен и малко след 12 часа групата е отпътувала безпрепятствено", увери областният управител на Пловдив Илия Зюмбилев.
По думите му пътят до единственото село в Пловдивско – Ситово, което беше откъснато от света след снощната буря, ще бъде отворен за движение в рамките на деня.
"На пътя над Бойково работят два екипа на пътноподдържащата фирма и на горкото стопанство. Напредват бързо и много скоро ще стигнат до Ситово", твърди Зюмбилев.
Той е изумен, че десетки шофьори въпреки предупрежденията за лошо време са тръгнали към планината, без да оборудват колите си със зимни гуми и вериги. "Наложи се да помагаме на закъсали в преспите автомобили, защото пречеха на движението и на работата на снегопочистващата техника", каза областният. И призова шофьорите да се подготвят за зимните условия, за да не създават проблеми на пътя.
Според последните данни без ток все още са асеновградското село Лясково, селата от община Куклен - с. Яврово, с. Цар Калоян и районът на хижа „Здравец", карловското село Христо Даново, родопските села Лилково и Ситово. Без ток е и град Лъки, където работят два аварийни екипа на лектроразпределителното дружество. „Имам уверението на ръководителите от EVN, че до края на деня ще бъде възстановено електричеството във всички населени места", заяви още областният управител.

Други от Регион

Мъж от Козаново си иска незаконния пистолет, 5 г. залива МВР и прокуратурата с жалби

Твърди, че преработеното в бойно газово оръжие му е отнето незаконно Мъж от асеновградското село Козаново от години настоява да му бъде върнат незаконният газов пистолет и залива МВР и прокуратурата

8 г. затвор за Руслан от Асеновград, прострелял съсед при скандал

На първа инстанция беше оправдан, но Апелативният съд го призна за виновен 8 години затвор получи асеноврадчанинът Руслан Тодоров, опитал умишлено да умъртви съседа си Христо Иванов. През октомври м

Пуснаха от ареста единия от задържаните за убийството на 23-годишния Костадин в Мадан

Според пловдивския съд нямало доказателства Денис Мюмюн да е участвал в побоя Наимджан Мехмед станал баща преди по-малко от 24 часа, поиска да си гледа жената и детето Шабан Мехмед и освободения

Кметът на Калояново иска спешното почистване на затлачената с дървесина река Стряма

При високи води в тесните участъци може да се образуват бентове Кметът на община Калояново Младен Кичев изпрати спешно писмо до министъра на земеделието и храните Георги Тахов

Спипаха крадец на кобила в Сопот

Криминално проявен и осъждан млад жител на Сопот е задържан за кражба на кобила от селскостопанска постройка в града, съобщават от МВР. Младеж от Калековец пък е заловен

>