"Ботев" (Пд) обърна с 3:1 "Пирин", след като получи гол в 30-ата секунда

25.11.2023 17:01 24 часа Пловдив онлайн
Голмайсторът на "Ботев" (Пд) Самюел Акаре пробива между двата противникови футболисти. Снимки:Lap.bg
Европейската шампионка на шахмат Виктория Радев с букет цветя и екип на "Ботев" (Пловдив).
Капитанът на "Ботев" (Пд) Ивелин Попов преодолява футболист на "Пирин".

Поздравиха европейската шампионка  на шахмат Виктория Радева за големия успех

"Ботев" (Пловдив)  обърна с 3:1 "Пирин" (Благоевград) в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Преди срещата европейската шампионка по шахмат за жени Виктория Радева бе поздравена от шефовете на "жълто-черния" клуб и феновете на тима  за големия успех и получи екип на "канарчетата" .

Гостите шокираха пловдивчани с гол  още в 30-ата секунда на двубоя. Тогава Юго Комано се възползва от грешка в противниковата отбрана и откри резултата за 0:1. Седем минути по-късна Самюел Акере стреля, но вратарят на "орлетата" Максим Ковальов изби. В 12-ата минута Антоан Бароан прати топката в аут  удобна позиция. Десет минути по-късно Ивелин Попов намери Самюел Акере, който се освободи от играч на противника е изравни за 1:1.  В 24-ата минута  вратарят на "жълто-черните" Хидайет Ханкич отрази изстрел на Андрей Йорданов. След четири минути  Антоан Барон не успя от 5 метра да улучи вратата на "Пирин". В 44-ата минута той стреля с глава, но Андрей Ковальов спаси. При отвeтната атака на гостите Хидейет Ханкич боксира коженото кълбо след коварен изстрел на Андрей Йорданов. Домакините започнаха устремно второто полувреме и в 47-ата минута Самуел Акере покачи на 2:1 с техничен удар. Пет минути по-късно Ивелин Попов преодоля двама защитници на съперника и стреля, но Андрей Ковальов спаси.  Гостите организираха опасна атака в 78-ата минута, но Хидайет Ханкич отрази удар на Станислав Костов.

В 87-ата минута  Антоан Бароан проби през центъра и стреля, но стражът на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение Атанас Чернев засече топката, но Андрей Ковальов парира шута му, коженото кълбо попадна в Йонас Там, който го прати в аут. Секунди преди края на срещата влезлият на смяна Мартин Секулич фиксира крайното 3:1 за "жълто-черните".

Други от Футбол

Почина легендата на футбола Спиро Дебърски

Днес на 92 години ни напусна легендарният футболист на националния отбор и "Локомотив" (София) Спиро Дебърски. Той има 24 мача и 8 гола в представителния тим в периода 1957-1965 г

"Ботев" (Пд) взе съотборник на Лео Меси

"Ботев" (Пловдив) финализира привличането на Емерсон Родригес, съобщиха от клуба. 25-годишният футболист ще играе при „канарчетата" като преотстъпен от "Лудогорец"

Мъри Стоилов и "Гьозтепе" не се дадоха на "Фенербахче" край Босфора - 1:1

Воденият от Станимир Стоилов "Гьозтепе" не се даде на гранда "Фенербахче" и във втория мач от сезона в турския елит, като този път направи 1:1 като гост в Истанбул (първата среща в Измир завърши 0:0)

Мбапе изведе "Реал" на върха в Испания

С попадения на френската си звезда Килиан Мбапе (47, 90+4-дузпа) "Реал" победи "Виляреал" с 2:0 като гост в 21-ия кръг на Примера дивисион и поне временно излезе на върха в Испания Грандът от Мадрид

Трикратната носителка на "Златната топка" Айтана Бонмати пред "24 часа": Христо Стоичков е исторически играч, пример за всички в "Барса"

Актуалната най-голяма звезда в женския футбол - носителката на “Златната топка” при дамите за последните три години Айтана Бонмати, се изказа изключително ласкаво за българската мегазвезда на

>