Компенсират 2 семейства от Пловдив и едно от община "Родопи", децата им останали извън забавачките

23.11.2023 21:20 24 часа Пловдив онлайн

1283 лева получават семействата на две деца в община Пловдив, останали без места в забавачките за периода за периода от 1 юли до 14 септември 2023 г. Това реши на днешното си заседание Министерският съвет. Поради същата причина ще бъде компенсирано с 1099 лева едно семейство от община "Родопи".

Кабинетът отпусна общо  783 279 лева за компенсации на семействата на деца, за които не е осигурено място в детска градина за периода от 1 юли до 14 септември 2023 г.
От тях 780 897 лева са предназначени за направените от родителите разходи на   899 малчугани от София. 
Право на компенсации от държавата имат родители на деца от тригодишна възраст до постъпването им в I клас, които не са приети в държавни или общински детски градини или училища, в които са кандидатствали. За тях общината по местоживеене не е предложила друго равностойно място в общинска детска градина или училище.

Други от От Пловдив

Росен Карадимов: "Лукойл" да не задържа спекулативно горива в складове

Не трябва цените на дребно да се повишават веднага, ако има налични резерви, призова шефът на КЗК Компанията "Лукойл" не трябва да прилага практики, които е използвала през годините – например

Пловдив отбеляза 83 г. от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта

Пловдив почете 83-та годишнина от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта На днешната дата - 10 март в страната ни се отбелязва 83-та годишнина от спасяването на българските евреи от

Шефът на КЗК в Пловдив: Има драматичен спад в млекопроизводството, намаляват стадата

По-добре мъж и жена да идат да са чистачи в София, отколкото да имат собствена ферма, заяви Димитър Зоров Най-тежко е в сектора на млекопроизводството и преработването

Трима пострадаха при катастрофа до един от изходите на Пловдив

Трима са били ранени при пътен инцидент на един от изходите на Пловдив, съобщават от МВР.  Катастрофата е станала около 7,30 ч. днес на "Брезовско шосе" до Института по зеленчукови култури "Марица"

Поставят светофар на кръстовището на улиците „Лев Толстой" и „Богомил" в Пловдив

Нова светофарна уредба ще изгради Община Пловдив на кръстовището между улиците „Лев Толстой" и „Богомил", с която да се повиши пътната безопасност и да се оптимизира трафикът в един от натоварените

>