Пловдивчанинът Йосиф Миладинов с 2 поправки на националния рекорд на 100 метра съчетано

20.11.2023 15:54
Йосиф Миладинов

Йосиф Миладинов постави за един ден два национални рекорда в една от най-зрелищните дисциплини на малък басейн - 100 метра съчетано плуване.

По време на швейцарското национално първенство през изминалия уикенд в Устер, елитният български състезател, който е спортист №1 на Пловдив за 2021 г.  на два пъти подобри собственото си върхово постижение, съобщиха от клубния му отбор ПК "Спринт-София".

В подборните серии Миладинов свали рекорда до 54,04 секунди, а по-късно - на финала стана шампион на Швейцария с ново върхово постижение от 53,24 секунди.

Други от Други спортове

Фюри: Дадоха победата на Усик заради войната в Украйна

"Усик спечели няколко рудна, но аз съм убеден, че спечелих повече. Страната му е във война и хората обикновено застават на страната на тези, които са във война. Вярвам, че спечелих този мач

Петър Стойчев стана първият българин, проплувал протока Молокай в Хавай!

Легендарният български плувец в открити води Петър Стойчев прибави и хавайския проток Молокай към прекосените от него. Ето какво написа той във фейсбук след подвига: "От тъмно до тъмно

Наш борец стигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Магомед Рамазанов направи перфектна серия от победи с техническо превъзходство на олимпийските квалификации по борба в Истанбул, а Миглена Селишка преодоля първите две от общо

Йоана Илиева - от “аз бях най-слабата” до вдъхновение за бъдещето на фехтовката!

Изключи социалните си мрежи и спечели най-нервното състезание, за да стигне до Париж. Сега има не мечта, а цел, защото вярва в нея - олимпийски медал Едно лъчезарно българско момиче през 2023 г

Стилияна Николова спечели историческата европейска купа с първите "крос битки"

На полуфинал с бухалки Стили отстрани Боряна Калейн в българско дерби Стилияна Николова спечели първата в историята европейска купа по художествена гимнастика.  Състезанието се провежда в Баку