Окончателно: Вирусна чревна инфекция е разболяла децата от ДГ "Славей" в Пловдив

20.11.2023 13:32 Радко Паунов
Директорът на Детска градина „Славей" в Пловдив Любка Биволарска Кадър: БНТ

Това, което преживях, само семейството ми знае, плаче директорката

Вирусна чревна неуточнена инфекция е причината трите деца от ДГ "Славей" в Пловдив да бъдат приети миналата седмица в Инфекциозна клиника. Това потвърди пред "24 часа" директорката на "Надзор на заразните болести" в РЗИ-Пловдив д-р Милена Панайотова.

При това положение всички съмнения за натравяне с храна отпадат, категорична е тя. "Всички микробиологични изследвания на децата са отрицателна и още в петък са изписани", допълни д-р Панайотова. Тя уточни, че сезонът не е типичен за чревни инфекции, но в последните дни и времето не беше есенно.

Първоначалните информации за хранително натравяне в детската градина вдигнаха по тревога персонала и най-вече директорката Любка Биволарска. 

"Чакам и последната инстанция да се произнесе и да събера родителите, за да ги уведомя, че причината не е при нас", каза пред "24 часа" самата тя. Биволарска е начело на едно от най-добрите детски учебни заведения в Пловдив вече 9 години, а като цяло е с 32 г. педагогически стаж.

"Това, което преживях, само семейството ми знае", плаче тя.

Други от От Пловдив

Радев се появи в Пловдив за половин час, откри кампанията с думите "Няма сила, която да ни пречупи" и си тръгна (Снимки, видео)

Тези битки осмислят живота ни, заяви водачът на "Прогресивна България"  Не повече от половин час продължи присъствието на лидера на "Прогресивна България" Румен Радев в пловдивската зала "Сила"

С условна се разминаха двама румънци, задигнали 4141 евро от пловдивчанин

Прекарали близо 2 месеца зад решетките, след което си признали и сключили споразумение с прокуратурата Условни присъди договориха румънските граждани Аурелиа-Лиоара Йонеску и Йон Орбу

Взеха книжката на пловдивчанка, карала служебна кола с прекратена регистрация в София

Жената има болно дете и често й се налага да шофира в грижите за него Пловдивчанка, работещ като дистрибутор, остана без книжка, след като беше засечена да кара служебна кола с прекратена

Пловдивската полиция профилактично провери 128 лица от криминалния контингент преди изборите

Униформени влязоха в магазини, барове, автосервизи, пунктове за метали, заложни къщи и офиси за бързи кредити 14 са арестуваните след вчерашната мащабна акция в областта Със 128 лица от криминалния

Георги Георгиев стартира кампанията на ГЕРБ-СДС в Пловдив: Ще изтъркаме по 2 чифта обувки, да чуем хората

В листата ни има хора с опит, както и много млади, има представители на различни професии - юристи, лекари, инженери, икономисти, студенти, хора от културната сфера

>