Дани Каназирева на крачка от прокурорската тога, отличничка е на писмения изпит

17.11.2023 15:07 Радко Паунов Ваня Драганова
Дани Каназирева СНИМКА: Фейсбук

Бившата областна управителка на Пловдив и ексдепутатка от ГЕРБ Дани Каназирева е напът да облече прокурорската тога. Тя се е представила отлично на писмения изпит, проведен миналата събота от ВСС. Кандидатите е трябвало да решат казус и да попълнят тест. С първата задача Каназирева се е справила за шестица, а с втората - за петица, и с общ успех от отличен 5,50 отива на устното събеседване, което  е втората част от конкурса. 

Заявления за участие в надпреварата подадоха 186 души, имаше и неявили се на писмената част, а след нея напред продължават 100 кандидати. Местата обаче са само 10 и нито едно от тях не е в Пловдив - 4 са в София и по едно във Враца, Кюстендил, Пазарджик, Русе, Търговище и Сливен. По всяка вероятност Каназирева кандидатства за място в София и Пазарджик.

"Не смятам да демонстрирам самочувствие. Удовлетворена съм от оценките. Това е изключително тежък изпит по наказателно право. Не съм удовлетворена от теста по право на Европейския съюз, на който имам 5. Не съм спирала да се развивам професионално до този момент", коментира пред "24 часа" Каназирева. И уточни, че пълните шестици на казуса са само 7, една от които е нейната.

Тя е юрист по образование и доктор, но не практикувала наказателно право.

Шеметният й резултат мълниеносно се разнесе из юридическите среди в Пловдив и предизвика много коментари сред пеналистите.

"Не сме я виждали в съда и не знаем дали е наясно от коя страна в залата застава прокурорът. Представянето й е забележително, а успехът й надвишава този на някои административни ръководители в съда и прокуратурата. Няма да се учудим, ако я изберат директно за главен прокурор", гласят коментарите на утвърдени прависти.

Други от От Пловдив

Много евро и списъци с имена открити в дома на арестувания бивш общински съветник в Пловдив (Снимки, видео)

Задържаният Айри Мурад бил ходжа, имал и погребална агенция "Намериха се списъци, които обосновават нашето предположение, че може да има връзка с престъпления против политическите права на

Изкараха с белезници бивш общински съветник от къща в "Столипиново" (Снимки, видео)

Бившият общински съветник Айри Мурад бе изведен с белезници при специализирана полицейска операция на улица "Бъндерица" в пловдивския квартал "Столипиново". Това стана преди минути

Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще открие международния турнир „Дан Колов-Никола Петров"

250 борци от 25 държави ще участват в 63-ото издание на турнира Българска федерация по борба избра пловдивската зала "Колодрум" за провеждане на международния турнир „Дан Колов-Никола Петров"

Областният управител на Пловдив: Общините да не раздават дърва и помощи по време на предизборната кампания

Общините да се въздържат от масово раздаване на дърва и хранителни помощи по време на предизборната кампания, тъй като подобни действия могат да бъдат възприети като опит за купуване на гласове

Откриха труп под Коматевския надлез в Пловдив

Тялото е в пешеходната зона под жп моста Безжизнено тяло е открито в пешеходната зона под Коматевския надлез в Пловдив. За това съобщи в социалните мрежи ръководителят на Отряда за реагиране при

>