Шофьорът на рейс в Пловдив, предоставил на дете на кормува, се размина с акт

13.11.2023 10:40 24 часа Пловдив онлайн
Дете шофира градски автобус по линия № 10 в Пловдив.

С акт се размина шофьорът на градски автобус по линия №10 в Пловдив, предоставил на 6-годишно дете да кормува, държейки го в скута си, съобщи полицията.

Инцидентът нашумя в петък, когато е предприета проверка от служители на "Пътна полиция", след като са се сдобили с клипа. 

"В рамките на предприетите действия още същия ден е установен и призован да се яви в сградата на сектора въпросния служител в една от транспортните фирми, обслужващи маршрутни линии в Пловдив. От неговите обяснения и свидетелските показания на автора на клипа е изяснено, че ситуацията се е развила към 19 часа на 21 октомври т.г., на ул. „Съединение" в жк „Тракия". Затова че е предоставил управлението на пътното превозно средство на малолетно лице, на водача е съставен акт по Закона за движение по пътищата", гласи съобщението на полицията.

"С такива дребни наказания подобни инциденти няма да спрат", убедени са пловдивчани.

Други от От Пловдив

Блъснаха велосипедист в Пловдив

Велосипедист е бил блъснат снощи в Пловдив, става ясно от интерактивната карта на МВР за пътни произшествия. Инцидентът е станал в 22,20 часа на бул. "Освобождение" в район "Тракия"

Костадин Димитров: Автогарите "Север" и "Юг" няма да затварят

Кризата с автогарите в Пловдив е частично решена, макар и временно, става ясно от съобщение на кмета Костадин Димитров. "След два дни интензивни разговори успяхме да постигнем споразумение със

Излязоха на протест срещу затварянето на автогара "Север" в Пловдив (Снимки)

Закриването й се отлага с половин година, рейсовете ще продължат да тръгват и спират на нея Автогара "Юг" също няма да затваря С плакати "За автогара "Север" и "Срещу транспортен хаос" 20–ина души

Треви до ушите в Пловдив – косачи няма (Снимки)

Съседи събират пари и купуват косачки, защото положението е нетърпимо Хора от първите етажи се боят, че ще ги налазят кърлежи Близо метър стигнаха тревите в междублоковите пространства на Пловдив

След близо 40 г. в пловдивската пожарна Марин Събев винаги ще помни катастрофата с 8 жертви на АМ "Тракия"

Спасил съм поне 5 живота, но дори на един човек да си помогнал да оцелее или да си запазил къщата или поминъка му, си струва, казва той След близо 40 г

>