Везенков с 2 тройки за 2 минути

11.11.2023 09:26
Александър Везенков. СНИМКА: ФЕЙСБУК

В НБА май разбраха, че Александър Везенков е майстор на стрелбата отдалеч. Родният ас вкара 2 тройки в рамките на точно 2 и половини минута при победата на "Сакраменто" 105:98 над "Оклахома". Срещата бе първа за "Кингс" от новия турнир In Tournament.

Първият кош на Най-полезния играч от Евролигата за миналата година дойде 10 мин и 30 сек. преди края на последната четвърт. Точно 8 мин преди края на срещата Везенков отново стреля успешно отдалеч.

Везенков прекара на паркета точно 8 мин, като основни поигра в последната част. С 6-те му точки той гарантира победата на "Кингс" и тимът му не изпусна инициативата, след като поведе с повече от 10 точки.

Други от Баскетбол

Гаджето глези Везенков с пълнени чушки в САЩ

Дори и в далечна Америка, Александър Везенков хапва любимите си пълнени чушки. Едно от традиционните български ястия е сред най-харесваните от родната звезда в НБА

Победата за историята! България постави на колене световния шампион в баскетбола Германия!

Да победиш световен шампион в какъвто и да е спорт си е за признание. А, ако е неговото име Германия, това граничи с илюзията. Е, баскетболният тим на България сътвори най-голямата сензацията в този

Българска вечер в Чикаго, но Везенков отново не игра

Над 300 българи направиха агитка на мача "Чикаго Булс" - "Сакраменто Кингс" на Александър Везенков, но той отново не игра заради контузията си. Звездата на българския баскетбол обаче им отдели време

Везенков остава в “Сакраменто”

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков, изглежда, няма да смени отбора си в НБА. Спортист №1 у нас за последните 2 години през лятото премина в “Сакраменто”

"Академик" (Пд) спечели първия си мач за годината

"Академик" (Пд) започна чудесно годината и записа домакинска победа над "Шумен" с 84:76 в среща от 15-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига при мъжете