Френската "Тотал" ще ни доставя втечнен газ през януари и февруари на терминал в Турция

24.10.2023 11:27 Марияна Бойкова
Танкер за втечнен газ на "Тотал".

„TotalEnergies Gas and Power Ltd.“ е  класирана на първо място в обявения от „Булгаргаз“  търг за доставка на втечнен природен газ през януари и февруари 2024 г., съобщиха от българската компания.

Тя обяви търг за доставка на 4 000 000 мегаватчаса втечнен природен газ (LNG) за 2024 г.  Сред условията за участие в процедурата е източникът на доставка на природен газ да е от държави без наложени санкции, ембарго или каквито и да било търговски ограничения. Собствеността на компаниите трябва да е ясна, да са с добра репутация и също така без връзки с държави, на които са наложени санкции, ембарго или търговски ограничения.

Ценовите оферти на допуснатите в тръжната процедура участници трябваше да реферират към индекс TTF - (нидерланската борса за газ - б. р.) и оценени и класирани по методиката, приложена към документите за търга.

9 международни компании подадоха документи за участие в тръжната процедура. Комисия, назначена от
изпълнителния директор на "Булгаргаз", извърши оценка и класиране на постъпилите предложения в съответствие с посочените критерии в методиката за оценка – доставна  цена и начин на плащане, и изготви мотивиран доклад с предложение за сключване на договор с участника, класиран на първо място.

„Булгаргаз“  предвижда доставките през тези месеци, в размер на 1 млн. мегаватчас на месец, да бъдат осъществени на терминали за регазификация в терминалите в  Турция, казват от "Булгаргаз". 

"Тотал" е позната на българска територия, тя, заедно с OMV търси газ в дълбоките води на Черно море в блок "Хан Аспарух". "Тотал енерджи" е мултинационална енергийна компания, която оперира в 130 страни. 

Други от От страната и света

Трима души са загинали при 15 тежки катастрофи през изминалото денонощие

През изминалото денонощие в страната са станали 15 тежки катастрофи, при които са загинали трима души, а 18 са ранени, по данни на МВР. В София са регистрирани 19 леки и едно тежко пътни произшествия

Войната в Иран коства 53 млрд. долара на най-големите авиокомпании в света

20-те най-големи авиокомпании в света са загубили около 53 милиарда долара от пазарната си капитализация, откакто на 28 февруари започна войната между САЩ и Израел срещу Иран

Новаков: Директорите на почти всички авиокомпании в Европа поискаха среща с мен

Директорите на почти всички авиокомпании в Европа поискаха среща с мен, която вчера приех. Това заявява в своя фейсбук публикация евродепутатът от ЕНП/ГЕРБ Андрей Новаков

Жена и мъж пострадаха след катастрофа в Стара Загора

Жена на 22 години и мъж на 54 години са откарани в Центъра за спешна медицинска помощ (ЦСМП) след катастрофа в Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция (ОД) на МВР в Стара

Въздушните линейки вече с 200 мисии (Видео)

Във въздуха те разчитат единствено на себе си. Всяка минута е критична, а разстоянието е решаващ фактор. Екипите на медицинските въздушни линейки у нас реагират в най-тежките и спешни случаи и в

>