Мъж простреля бащата на бившата си, барикадира се с нея (Обновена)

03.10.2023 18:44
Полиция СНИМКА: Архив

Мъж простреля в ръката бащата на бившата си приятелка след скандал. Екшънът се разиграл в село Вълково, община Сандански.

Двамата имали конфликт от години. Той не затихнал дори и след като стрелецът се разделил с дъщерята на жертвата си. Днес следобед изоставеният мъж, който е от Лом, пристигнал такси пред къщата на бившата си изгора. След поредната разправия ядосан извадил незаконен пистолет и прострелял опонента си в ръката. След това се барикадирал в къщата заедно с бившата си приятелка, за да я принуди да влезе в жилището. Мъжът я заплашил с незаконния пистолет. Двамата нямат деца, но жената има няколко от друг мъж и те са при него. В момента ломчанинът държи като заложници бившата си приятелка и майка й на таванския етаж.

В къщата живеят и двамата братя на любимата на ломчанина. Единият има две деца, но за късмет те са били на училище по време на екшъна и сега са при роднини. Преди време майката е подавала сигнали, че бившият на дъщеря й я заплашва.

Сигналът е получен в 17:25 ч. На място има полицаи и психолози, които се опитват да го убедят да се предаде. Простреляният в ръката е откаран в болница.

Хората в селото са изплашени и не могат да се приберат в домовете си.

Други от От страната и света

МЕЧ: Правителството не беше свалено от опозицията, а от гражданите по улиците

Всички лидери на партии, които твърдят, че са опозиционни, трябва да кажат, че правителството не беше свалено от опозицията. То беше свалено от хилядите граждани

Борисов: За да не ни заличат, призовах за тази оставка днес (На живо)

Отсега казвам - никакво преформатиране няма да има, отсече той То има една ирония на съдбата. Царят и Първанов ни вкараха в ЕС и НАТО. ГЕРБ вкара държавата в Шенген и еврозоната

Правозащитна организация: В Димитровград има високи нива на замърсяване на въздуха

В Димитровград има обезпокоително високи нива на замърсяване на въздуха, особено опасни за децата. Това сочи доклад на международната правозащитна организация "Human Rights Watch"

Варненският съд потвърди 200 000 лв. парична гаранция на Благомир Коцев

Варненският апелативен съд потвърди размера на паричната гаранция на кмета на Варна Благомир Коцев - 200 000 лева. Предишната инстанция - Варненският окръжен съд измени мярката за неотклонение на

Очаквано. Конституционният съд прекрати делото за процедурата за избор на главен прокурор

Очаквано Конституционият съд прекрати делото за процедурата за избор на главен прокурор. Това става, след като преди десетина дни и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов оттегли жалбата

>