Арменци в Пловдив: Готови сме да помогнем на бягащите от Нагорни Карабах

26.09.2023 21:05
Ахавни Кеворкян КАДЪР: bTV

Това е кръвта ни, те са християни, казва Ахавни Кеворкян

Арменците в Пловдив са готови да помогнат и посрещнат своите сънародници. Общността е силно притеснена от развоя на събитията в Нагорни Карабах.

Ахавни Кеворкян следи с тревога всички новини оттам и съжалява всички, които сега са принудени да напуснат домовете си, за да избягат от военните действия.

„Всеки от нас  има своите близки, свои приятели. Най-малко това е кръвта ни, те са хора християни, те стояха осем месеца в тези нечовешки условия. Стояха и се бореха за земята си, за историята си“, казва Ахавни Кеворкян пред bTV. 

Тя участва активно в събирането на помощи за арменците в Нагорни Карабах през последните месеци. Сега усилията им са да помогнат за намирането на нов дом на хилядите бежанци.

У нас арменската етническа група е малко над 5300 души според последните данни от преброяването на България. Голяма част от нея живее в Пловдив.

Други от От Пловдив

Бездомник задигна забравен в пловдивско заведение портфейл, влиза отново в затвора

Ще лежи 8 месеца, вече е на 75 години, а и открадната сума е относително малка - 110 лв.  Бездомник от Пловдив с три присъди за кражби зад гърба си влиза отново в затвора

Наказаха фен на "Ботев" Пд за скрито с маска лице на дербито, в това време той бил на вила

Забраната да посещава спортни мероприятия за 1 г. вече е отменена Ученик от Пловдив, фен на местния "Ботев", получи забрана да посещава спортни мероприятия у нас и в чужбина в продължение на 1 г

Тийнейджър от Пловдив 4 пъти изнасилил петокласничка, тя мълчала от страх, докато не забременяла

Заплашвал пострадалата, че ако каже на някой или вика, ще я обвини пред всички, че тя искала да спят заедно Детето му отказвало, дърпало се и го удряло

Кола се блъсна в мантинелата на кръстовището на "Пещерско шосе" и ул. "Елин Пелин"

Движението в района е затруднено Кола се е ударила в мантинелата на кръстовището на бул. "Пещерско шосе" и ул. "Елин Пелин" към квартал Прослав. Инцидентът е станал преди броени минути

Пускат още една автобусна линия през нощта на Възкресение Христово в Пловдив

Общо 5 ще се движат до 1,30 ч., за да могат гражданите да се приберат от храмовете Още една автобусна линия - № 21, от градския транспорт на Пловдив ще се движи извънредно в нощта на Възкресение

>