Славчо Атанасов представи претендентите за два от най-скъпите на сърцето му райони в Пловдив

21.09.2023 14:24 24 часа Пловдив онлайн
Славчо Атанасов (в средата) представи Лилия Недева и Васко Вътов като кандидати за кметове на районите "Тракия" и "Южен" от коалиция "Съединени за Пловдив".

Точно днес, 180 г. от рождението на Георги Бенковски, издигаме двама от нашите кандидати за кметове на най-бързо развиващите се райони в Пловдив - "Южен" и "Тракия".

С тези думи претендентът за градоначалник на коалиция "Съединени за Пловдив" Славчо Атанасов представи Веско Вътев и Лилия Недева. Първият ще се бори на предстоящия местен вот за район "Южен", а вторият - за "Тракия".

"И двата района са ми скъпи на сърцето. В единия съм израснал, а на другия бях кмет през 2003 - 2007 години. И в двата преминаха най-щастливите ми години", отбеляза Атанасов.

Недева е от "Партия на зелените", а Вътев - от ВМРО. За дамата Атанасов каза, че е подготвен икономист и администратор. А за Вътев, че е изправен пред огромно предизвикателство, тъй като "Южен" е един от най-динамично разрастващите се райони.

Атанасов припомни, че когато беше кмет на Пловдив завърши изграждането на Северния обходен колектор.
Недева увери, че ще работи за построяването на нова Математическа гимназия зад SPS-а. "Апетитите за този терен са много и силни и местната управа не трябва да го изпуска от поглед", предупреди тя.
Вътев говори за остарялата инфраструктура в "Южен".
"Всеки един от тези два района е по-голям от Пазарджик, Смолян или Хасково - от почти всеки областен град в Южна България. Подкрепете тези хора, те вярват, че Пловдив заслужава по-добро управление", призова Георги Колев от ЗС "Ал. Стамболийски". По думите му Пловдив в момента е спалня.

"Ако дойде Илън Мъск и иска да си направи тук фабрика, може да му предложим само да настани своите служители тук, а предприятието ще е в друга община. В Пловдив има 40 000 студенти, които годишно оставят около 1 милиард лева в икономиката на града. Трябва да направим така, че тези млади хора да останат и да работят тук. Да развиват бизнес с висока добавена стойност и тогава ще станем Сиатъл", добави той.

Други от От Пловдив

Никулденски курбани раздава ГЕРБ в пет храма в Пловдив

Навръх един от най-почитаните християнски празници – Никулден в Пловдив се организират традиционни рибни курбани за здраве в няколко района на града. Те ще са в пет различни храма в града и

Отличиха 80 пловдивски доброволци - дарили време, здраве, а понякога и рискували живота си (Снимки)

Сформира се отряд към БЧК- Пловдив, който да помага специално на хора с увреждания Бедни, болни, самотно живеещи възрастни, безработни, бездомни и многодетни семейства търсят помощ в социалната

Взимат за година книжката на пловдивчанин, минал на червено и блъснал дете в Кючука

7-годишният Костадин имал затруднения с движението на крака за половин година, пресичал на пешеходна пътека За 12 месеца се разделя с книжката си пловдивчанинът Николай Ташков

Заловиха двама младежи, разпространявали марихуана и кокаин в Пловдив

Единият бил спипан на улицата и обискиран, а другия - в колата му Полицията в Пловдив задържа двама младежи на 23 и 21 години, които се занимават с разпространение на наркотични вещества на

Само един кандидат остана за шеф на Спортния диспансер в Пловдив

Отпадналият желаещ не е представил електронна концепция за развитие на медицинския център Само един кандидат е допуснат до третия етап на конкурса за директор на "Медицински Център за рехабилитация и

>