Кметът на Пловдив към министър Цеков: Прибавете Околовръстното към най-важните обекти

19.09.2023 16:52 24 часа Пловдив онлайн
Кметът на Пловдив Здравко Димитров на девета годишна конференция "Безопасна пътна инфраструктура". Снимка: Община Пловдив

От името на пловдивчани ще ви помоля да прибавите сред най-важните проекти още един обект – околовръстното. Ние си нямаме околовръстно. Нямаме външен ринг, нямаме и вътрешен. Обидно е, че нашето околовръстно е по-тясно от локалното на софийското.

С тези думи кметът на Пловдив Здравко Димитров се обърна към министъра на регионалното развитие и благоустройството Андрей Цеков по време на девета годишна конференция "Безопасна пътна инфраструктура". Форумът е организиран от Българската браншова организация "Пътна безопасност" и се провежда днес и утре в Пловдив.

По думите на Димитров навремето улиците в Пловдив са оразмерени за 40-50 хиляди коли. В момента само от "Асеновградско шосе" влизат 40 хиляди автомобила. По пловдивските улици месечно се движат средно по около 6 милиона превозни средства.

"Аз и моят екип реагирахме. Където можеше, направихме светофари с десни завои. Работим за по-добра и безопасна пътна инфраструктура. Скоро ще са готови подлезът на две нива "Модър-Царевец" и пробивът под Централна гара. Това са важни проекти за вътрешния ринг", отбеляза кметът.

Той посочи, че предизвикателствата пред местната власт са много големи. Има инфраструктурни проекти, които няма как да бъдат направени с бюджета на общините. Димитров постави на вниманието на министъра още един все по-задълбочаващ се проблем. "Пловдив и областта се развиват. Има индустриални зони около града. Всеки ден работници пътуват дотам, но живеят, спят тук, отиват да работят и пак се връщат. Да не говорим, че в Пловдив има други две общини – "Марица" и "Родопи". Идват гражданите им, ползват здравеопазване, инфраструктура и излизат. Мисля, че това трябва да се оправи и колкото по-бързо се реагира, по-добре за нашия хубав град", каза кметът. 

Здравко Димитров пожела успех на конференцията. Пред участниците сподели своята убеденост, че когато опитът, науката, хората, които са на терен, и институциите си подадат ръка, резултатът ще бъде по-видим.

Други от От Пловдив

Новият зам.-областен на Пловдив Димитър Згуров моли за отпуск като контрольор на Психодиспансера

Иска да запази заплатата в общинското здравно заведение, ако след изборите не остане в областната управа, коментират съветници Договорът му обаче ще бъде прекратен и ще се проведе конкурс за

Седмокласничка се самоуби в Пловдив

Направена е вътрешна проверка в училището на детето, няма данни да е било тормозено Ученичка в 7 клас на Математическа гимназия "Академик Кирил Попов" в Пловдив е сложила край на живота си

Кола блъсна пешеходец до детска градина в Кючука

Пешеходец е пострадал при пътен инцидент в пловдивския квартал "Кючук Париж", информират от МВР.  Произшествието е станало около 15 ч. днес в западната част на бул

Арестуваха 10 с наркотици при акция в "Столипиново", не откриха купувачи на гласове (Снимки, видео)

Намерен бил списък с имена в Карловско, ще се разследва дали е свързан с изборите  Схемите не се променят, все повече хора купуват гласове, обясни шефът на полицията в Пловдив На територията на

И пловдивски съд отряза 34-годишния Тодор от Девин, пребил леля си и я бутнал в шахта

Жената е с множество счупвания на дясната ръка, потрошен таз и четири ребра Опит да излезе от ареста направи 34-годишният Тодор Гочев от Девин, пребил леля си и я бутнал в шахта

>