"Академик" спечели Купа "Sesame" в Пловдив (снимки)

17.09.2023 21:50 24 часа Пловдив онлайн
"Академик" и ЦСКА изиграха голям мач, който беше спечелен от домакините.
Баскетболистите на "Академик" ликуват с купата.
Финалният мач поднесе големи емоции на зрителите.

Академик (Пд) започна сезона с трофей, печелейки турнира Купа "Sesame" Пловдив по баскетбол при мъжете. В страхотна атмосфера в зала Сила пловдивчани победиха  ЦСКА (София) със 76:68.
Пловдивчани стартираха чудесно и спечелиха първата четвърт със 17:11, а втората завърши след 26:21 за ЦСКА. Така на полувремето резултатът беше 38:37 за домакините.
В третата четвърт ЦСКА спечели с една точка - 16:15, а последната "Академик" изигра страхотна четвърт и след 23:15 и с общ резултат 76:68 спечели трофея.
Най-резултатен за домакините стана Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Мккол, с 11 се отчете Тайлър Криймър.
За ЦСКА с най-добър актива завърши  Венцислав Петков 20 точки.
В мача за трето място "Левски" победи с "Черноморец" с 63:61 и спечели бронза.

Други от Баскетбол

Гаджето глези Везенков с пълнени чушки в САЩ

Дори и в далечна Америка, Александър Везенков хапва любимите си пълнени чушки. Едно от традиционните български ястия е сред най-харесваните от родната звезда в НБА

Победата за историята! България постави на колене световния шампион в баскетбола Германия!

Да победиш световен шампион в какъвто и да е спорт си е за признание. А, ако е неговото име Германия, това граничи с илюзията. Е, баскетболният тим на България сътвори най-голямата сензацията в този

Българска вечер в Чикаго, но Везенков отново не игра

Над 300 българи направиха агитка на мача "Чикаго Булс" - "Сакраменто Кингс" на Александър Везенков, но той отново не игра заради контузията си. Звездата на българския баскетбол обаче им отдели време

Везенков остава в “Сакраменто”

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков, изглежда, няма да смени отбора си в НБА. Спортист №1 у нас за последните 2 години през лятото премина в “Сакраменто”

"Академик" (Пд) спечели първия си мач за годината

"Академик" (Пд) започна чудесно годината и записа домакинска победа над "Шумен" с 84:76 в среща от 15-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига при мъжете