Коалиция "Съединени за Пловдив" се регистрира за участие в местните избори (Снимки)

17.09.2023 12:40 24 часа Пловдив онлайн
Кандидатът за кмет на Пловдив Славчо Атанасов и представители на партиите от коалицията след регистрацията в ОИК. Снимки: "Съединени за Пловдив".
Представители коалицията по време на регистрацията.
Членове на коалицията се отправят към ОИК за регистрацията за местните избори.

Коалиция "Съединени за Пловдив" се регистрира днес в Общинската избирателна комисия за участието си в предстоящите на 29 октомври  местни избори. Тя е съставена от  партиите "Кауза България", "ВМРО-БНД", ЗС "Александър Стамболийски", "Партия на зелените", "Новите лидери", "ВОЛЯ" и "Атака".

Формацията ще участва в изборите за кмет на града, за районни кметове и за общински съветници. Седемте партии влизат в предизборната кампания под мотото "Защото градът заслужава".
Според споразумението, представено в ОИК, коалицията се регистрира за целия предстоящ мандат 2023-2027 г.. За срока на действие на това споразумение партньорите ще участват единствено в тази коалиция, освен ако централният орган на управление вземе друго решение, включително за нейното участие в по-широки местни коалиционни форми. Коалицията може да сключва други, некоалиционни форми на политически споразумения с политически субекти, както и да установява и участва в други, неполитически форми на сътрудничество с организациите на гражданското общество.
За лидер на формацията е посочен Георги Титюков, председател на ПП "Кауза България", а в шест-членния коалиционен съвет, освен него, влизат още Владимир Кисьов ("ВМРО-БНД"), Георги Колев (ЗС"Ал. Стамболийски"), Стефан Аксиев ("ВОЛЯ"), Димитър Керин ("Атака") и Лилия Недева ("Партия на зелените").

" Време е пловдивчани да върнат нормалността в управлението на града. Време е да върнем вземането на решения за съдбата на града ни тук, в Пловдив", заяви след регистрацията кандидатът за кмет на коалицията Славчо Атанасов.
"Днес регистрирахме първата и засега единствена местна коалиция за участие в изборите под името "Съединени за Пловдив", защото вярваме, че градът заслужава!", допълни нейният лидер Георги Титюков.
"В името на вярата, че градът заслужава по-добро бъдеще, в името на надеждата, че градът ще се управлява по-добре и по-успешно и в името на любовта ни към хората и към Пловдив, ние се обединихме и заедно тръгваме на избори", каза Георги Колев от ЗС "Александър Стамболийски".
" Събрали сме се хора, отговорни и загрижени за съдбата на Пловдив. Вярваме, че можем да управляваме града прозрачно, с експертност, с воля и желание да го направим по-добър за живеене град", заяви председателя на местната структура на ВМРО-БНД Владимир Кисьов.

Други от От Пловдив

Никулденски курбани раздава ГЕРБ в пет храма в Пловдив

Навръх един от най-почитаните християнски празници – Никулден в Пловдив се организират традиционни рибни курбани за здраве в няколко района на града. Те ще са в пет различни храма в града и

Отличиха 80 пловдивски доброволци - дарили време, здраве, а понякога и рискували живота си (Снимки)

Сформира се отряд към БЧК- Пловдив, който да помага специално на хора с увреждания Бедни, болни, самотно живеещи възрастни, безработни, бездомни и многодетни семейства търсят помощ в социалната

Взимат за година книжката на пловдивчанин, минал на червено и блъснал дете в Кючука

7-годишният Костадин имал затруднения с движението на крака за половин година, пресичал на пешеходна пътека За 12 месеца се разделя с книжката си пловдивчанинът Николай Ташков

Заловиха двама младежи, разпространявали марихуана и кокаин в Пловдив

Единият бил спипан на улицата и обискиран, а другия - в колата му Полицията в Пловдив задържа двама младежи на 23 и 21 години, които се занимават с разпространение на наркотични вещества на

Само един кандидат остана за шеф на Спортния диспансер в Пловдив

Отпадналият желаещ не е представил електронна концепция за развитие на медицинския център Само един кандидат е допуснат до третия етап на конкурса за директор на "Медицински Център за рехабилитация и

>