ЕК няма да удължи ограниченията за вноса на зърно от Украйна

15.09.2023 19:57
ЕК няма да удължи временните ограничения за земеделския внос от Украйна

Европейската комисия съобщи, че няма да удължи временните ограничения за земеделския внос от Украйна, чието действие изтича днес в полунощ. След края на този срок Украйна се съгласява да въведе мерки за избягване на затрудненията на европейския пазар, се посочва в съобщението.

Заключението на комисията е, че са отпаднали трудностите, изпитвани до неотдавна от България, Румъния, Словакия, Полша и Унгария. ЕК и засегнатите държави от ЕС, Украйна и Молдова са се договорили Киев да въведе в следващите 30 дни лицензи за износ на земеделски стоки. От утре украинската страна ще следи износа на четири групи стоки, за да предотврати изкривяване на пазара в съседните държави от ЕС.

ЕК ще се въздържа от налагане на ограничения, докато мерките на Украйна са в сила и работят напълно, се отбелязва в съобщението. Комисията наложи временните ограничения за украинския внос от 2 май, като преди това засегнатите държави бяха въвели едностранни мерки. При въвеждането на европейските мерки на засегнатите страни бяха изплатени обезщетения.

Други от От страната и света

Крадете идеи като художник, за да имате професионален успех

Каквото и да работите, можете да сте креативни, като използвате 10 правила "Точният човек" е специален проект на "24 часа" за професионалния успех, растежа в кариерата, личностното развитие

Обичат ли се Орфей и Евридика в Театъра на армията?

Със страхотна сценография на Нина Пашова впечатлява представлението “Евридика” в Театъра Българска армия. Премиерата развълнува театроманите с предварителната информация, че в прочутата роля

Илияна Йотова: Благородство е думата, която най-добре описва проф. Герджиков

Честита 80-годишнина на проф. Огнян Герджиков! Благородство е думата, която за мен най-точно описва професора, написа във фейсбук президентът Илияна Йотова и публикува снимки от честването

Кампанията, която ще изпрати новите 240 депутати в парламента – пак под знака на войната като през 2022 г.

На 20 март започва поредната предизборна кампания, която ще изпрати новите 240 депутати в 52-ото народно събрание. Кандидатите са вече ясни - 4786 души (1439 жени и 3347 мъже)

Атаки до пълно изтощение - за ден цената на газа в Европа скочи с 30% (Обзор)

Войната оскъпява самолетните билети в ЕС Европа беше ударена с близо 30% увеличение на цените на газа   след атаки на Иран по една от най-важните в света платформи за добив на втечнен природен газ

>