210 компании от 18 държави участват на панаира в Пловдив, показват водородни коли

14.09.2023 11:01 Румен Златански
Главният директор на панаира Иван Соколов (вторият отдясно наляво) представи част от новостите в панаира в присъствието на изпълнителният директор на дружеството Богомил Бонев и участници. Снимка: Авторът

210 компании от 18 държави участват в 77-ия международен технически панаир в Пловдив, който се открива днес и ще продължи до 17 септември. Това обяви на брифинг неговият главен директор Иван Соколов. Той поясни, че компаниите представят свои иновативни продукти. Очаква се най-голям интерес да предизвикат автомобилите, които ползват водородно гориво, както и тези на ток. Ще бъдат представени и фотоволтаици последно поколение.

"Изложението комбинира специализирани експозиции, посветени на модерното екологично строителство, машиностроенето, енергетиката, дигиталните технологии в производството, дома и търговията, тежка техника, хибридни автомобили, авиостроителство. Новостите са отличителната характеристика на Техническия панаир и си струва да се видят, защото променят индустриалните браншове, респективно живота на хората,", заяви Иван Соколов.

 Интересен експонат от Румъния представлява автомивка от ново поколение. Иновативна родна компания участва с умни пощенски кутии, които информират получателя за наличието и вида на пратката до него чрез различните комуникационни канали.

 22 експоната се състезават в конкурса за златните медали. Те ще бъдат оценени от експертно жури, което ще обяви носителите на специална церемония в петък, 15 септември.

Други от От Пловдив

Николай от Рогош обжалва 20-годишната си присъда за убийството на чичо си и двама братовчеди

Болно вещо лице обаче отложи процеса Николай Христов от Рогош, който в средата на миналата година получи 20 г. затвор при първоначален "строг" режим за убийството на чичо си Енчо Манолов и

Прощаваме се с пловдивския съдия Васил Гатов в сряда

Поклонението пред магистрата от пловдивския апелативен съд Васил Гатов ще бъде в сряда, на 4 февруари, от 14 ч. на Централни гробища, съобщиха от Съдебната палата в града

Продавачи от обрания с пистолет магазин в Пловдив: Колегите са в шок!

Служителите, които са на смяна в неделния следобед, се притесняват, че подобно нещо може да се случи и на тях Колегите постепенно опитват да се съвземат след това

Маскирани обраха с пистолет магазин в Пловдив, издирват ги

Успели да задигнат 1100 евро от оборота и избягали Маскирани мъже са обрали денонощен супермаркет в Пловдив, научи "24 часа". Грабежът станал тази сутрин около 4 ч. на бул. "Пещерско шосе"

Джип влезе в заведение в пловдивския район "Тракия" (Снимки)

При инцидента леко е пострадала жена Джип се вряза в заведение в пловдивския район "Тракия" малко преди 12 ч. днес.  Натам веднага са насочени екипи на полицията и медици

>