Домашен арест с гривна на крака за дрогирана шофьорка

13.09.2023 12:30 Антоанета Маскръчка
Съдебната палата в Кюстендил.

Окръжен съд – Кюстендил потвърди мярка за неотклонение „Домашен арест“, по отношение на обвиняема за управление на автомобил след употреба на наркотици и държане на канабис.

45 - годишната кюстендилка Р. К. бе привлечена като обвиняема за това, че на 30 август в гр. Кюстендил е управлявала лек автомобил „Дачия“ след употреба на канабис и амфетамин, както и за това, че в апартамента, в който живее, е държала канабис с общо тегло 0,090 кг.

Престъпленията са извършени в изпитателния срок на условно осъждане за управление на МПС след употреба на наркотични вещества.

Наличните към този момент данни несъмнено обосновават подозрение с висока степен на вероятност за съпричастност на обвиняемата към повдигнатото обвинение. Същата по никакъв начин не е попречила на разследването, доброволно се е подложила на проверка за алкохол и за наркотично вещество, не е отказала да даде кръвна проба, предоставила е достъп до обитаваното от нея жилище, в което последствие е открито наркотично вещество. Тези обстоятелства сочат, че обвиняемата Р. К. е с относително ниска степен на обществена опасност и независимо от обремененото й съдебно минало, опасността от извършване на друго престъпление е хипотетична, а не реална. Няма и реална опасност обвиняемата да се укрие, доколкото същата е с постоянен адрес на територията на гр. Кюстендил. Определената от Кюстендилския районен съд мярка за неотклонение „домашен арест“, освен това е съобразена с наличните данни за влошено здравословно състояние на обвиняемата и ТЕЛК решение. Докато търпи мярката си за неотклонение, жената ще бъде контролирана и чрез средства за електронно наблюдение, се посочва в мотивите на Окръжен съд - Кюстендил.

Други от От страната и света

Москва: България е плацдарм на НАТО в подготовката за война с Русия

От външното им министерство обявиха, че това крие рискове България, за съжаление, се превърна в един от най-големите плацдарми на източния фланг на НАТО в подготовка за сблъсък с Русия

Водата поскъпва в повечето региони у нас

От поскъпване с 14% до поевтиняване с 12%. В тези граници ще са промените на цената на водата на различни места в страната, реши днес КЕВР. В София от Нова година цената ще скочи с близо 12%

300 грама тротил ликвидираха висш генерал на Путин в колата му (Обзор)

Кремъл подозира украинска намеса Руски генерал бе убит, след като взривно устройство се взриви под колата му в руската столица в понеделник. Москва определи случая като вероятно покушение

Имало идея Цънцарова да е част от “120 минути”, тя обаче обяви, че е свалена, и Би Ти Ви го направи (Обзор)

Не толерираме опитите да ни превръщат в политически инструменти, обяви Ханс Мар от компанията собственик СМЕ Рубрика в “120 минути” при Светослав Иванов

Русия атакува Одеса с дронове

Силен взрив отекна в централната част на украинския черноморски град Одеса. Той е подложен на атака с руски дронове от акваторията на Черно море, съобщават в местните канали в приложението "Телеграм"

>