Михаил Дюзев се сбогува с "Пресечна точка", сменя го Анна-Мария Конова

24.08.2023 16:46
Михаил Дюзев Снимка: Фейсбук
Анна-Мария Конова Снимка: Нова тв

Журналистът обаче продължава да води "Дарик радио" всяка сутрин от 6,30 до 10,00 ч 

"За трите години досега над 350 гости бяха свободни да изразят и защитят позициите си в диалог и спокоен разговор. Според мен и според рейтингите това беше оценено от зрителите много високо. Благодаря на всички колеги и успех занапред!", написа във фейсбук профила си Дюзев. Той допълни и че се радва, че е бил част от  "промяната в телевизионната публицистика с „Пресечна точка”. 

Смяната му в публицистичното предаване с друг водещ обаче не слага край на журналистическата кариера на Дюзев. Всяка сутрин от 4 септември той ще продължи да води сутрешния блок по Дарик заедно с колегата си Иво Райчев. 

А на негово място в "Пресечна точка" застава досегашната водеща на "Събуди се" - журналистката Анна-Мария Конова. Вместо нея съботно-неделния сутрешен блок отново ще води Марина Цекова, която се завръща в ефира на Нова тв след едногодишно отсъствие по майчинство. 

„Щастлива съм, че като журналист правя тази нова и отговорна крачка напред. „Пресечна точка“ е уникален, динамичен формат и концепцията му ясно отразява визията за модерна телевизия", каза Конова.

Публицистичното предаване тръгва отново в ефира на телевизията от 11 септември в познатото следобедно време – всеки делничен ден, веднага след Новините на Нова тв в 16,00 ч. 

Форматът ще се излъчва от изцяло ново студио, проектирано специално за нуждите на „Пресечна точка“ и в синхрон с последните световни тенденции. От есента предаването ще включва и нови съдържателни елементи.

Други от Възход и падение

Дара не се отказва от Евровизия

Певицата Дара няма да се откаже от състезанието в песенния конкурс за "Евровизия", казаха от компанията й "Вирджиния рекърдс". Ето какво заявява певицата в своя позиция: Това

Мъск заради чернокожа в ролята на Хубавата Елена: Крис Нолан е изгубил почтенността си

Илон Мъск разкритикува режисьора Кристофър Нолан, твърдейки, че носителят на „Оскар" е загубил достойнството си с избора си на актьори. Нолан в момента работи по адаптацията на древногръцката епопея

Отказаха обезщетение на писател, който съди театъра в Смолян, че не играе негова пиеса

Районният съд в Смолян отказа на писателя Георги Крумов обезщетение заради отказа на Родопския драматичен театър „Николай Хайтов" да играе негова пиеса

Дара за "Евровизия": Чудя се дали си струва цялото усилие, като това е реакцията на публиката

„Емоциите не са утихвали. Доста съм смазана от цялата негативна реакция от публиката. Благодаря на хората, които са ме подкрепили и подкрепят в момента

Ким Кардашиян и Луис Хамилтън крият любовна връзка

Ким Кардашиян и седемкратният световен шампион във Формула 1 Луис Хамилтън са в тайна романтична връзка, твърдят източници. Двамата са прекарали уикенд заедно във Великобритания

>