Горят маслини край гръцкото село Макри, на 200 метра от къщите (Видео)

22.08.2023 17:36
Маслини горят край село Макри, на 200 метра от къщите Кадър: Facebook/Pame Evro

Маслинови дръвчета горят край гръцкото село Макри. Свидетели на огнената стихия съобщават, че пламъците са на около 200 метра от къщите. 

, а вероятността да прехвърли билото на планината е съвсем реална. Това съобщи по-рано кметът на граничната община Кирково Шинаси Сюлейман. Жителите на селата в района на границата, най-близкото от които е Чакаларово, се надяват вятърът да не смени посоката.

"Нощем виждаме отблясъците от огъня. В Гърция е страшно", твърдят жителите на най-близкото до гръцкия пожар българско село Чакаларово. Те са изключително притеснени от ситуацията.

А димният облак вече е на площ колкото територията на страната ни и е достигнал западните йонийски острови - Кефалония и Закинтос.

Подозренията са, че тези грамадни горски пожари се предизвикват от трафиканти на бежанци, за да се възползват от суматохата и да прекарат повече хора. Черният хумор на местните родил лафа: Те какво ще прекарват - нестинари ли?

18 обгорени тела бяха открити вследствие на пожар в района на Александруполис в гориста местност. Предполага се, че става въпрос за мигранти, тъй като няма предварително обявени хора за издирване. Предстои версията да бъде потвърдена.

 

Други от От страната и света

Издирват двама по разследването за убитите в хижата мъже

Двама души се издирват по разследването за убитите трима мъже в хижата край Петрохан. Те са членове на сдружението "Национална агенция за контрол на защитените територии"

Президентът Йотова продължава консултациите с парламентарните групи в сряда

Държавният глава Илияна Йотова продължава провеждането на консултации с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание в рамките на процедурата по назначаване на служебен

Приютите за бездомни в Добрич са пълни, в студа има още хора без покрив

Бездомни се събират на западния вход на сградата на Стоматологията, алармира на последното заседание на Общинския съвет на Добрич д-р Даниел Донков, общински съветник и председател на постоянната

Жена плати битовите си сметки с фалшиво евро в село Горно Сахране

62-годишна жена си плати битови сметки с фалшиво евро в Старозагорско, съобщиха от полицията. На 2 февруари е подаден сигнал от 37-годишен мъж, че в офис

Шефът на полицията за тримата убити и хижата: Затворено общество с елементи на секта

Проверява се съпричастност на малолетни и непълнолетни лица към организацията, не мога да дам подробна информация.  Организацията има мотиви на секта, затворено общество

>