Шефът на полицията в Бургас напуска поста си и системата на МВР (Обновена)

11.08.2023 10:22

Директорът на ОД на МВР - Бургас Калоян Калоянов напуска поста си и системата на МВР.

Информацията бе съобщена официално преди минути от пресцентъра на областната дирекция в морския град. По-късно през деня се очаква да бъде оповестено кой ще застане начело на дирекцията.

Ст.комисар Калоянов напуска системата след дълги години професионална кариера, започнала през 1995 г.

Вчера 11 директори на областни дирекции на МВР бяха извикани на среща с вътрешния министър Калин Стоянов. Те са били помолени да напуснат. На тези, които искали да останат в системата, им било предложено да бъдат преназначени на 3-4 степени по-ниско ниво в системата на МВР. Другият вариант бил да напуснат по собствено желание.

Решението за това било на базата на анализ на работата им до момента и било с цел успешното изпълнение приоритетите на МВР.

И докато едни говорят за чистка, полицаи коментират, че за разлика от други, министър Калин Стоянов е изчакал 2 месеца, за да види с кои директори може да работи и с кои не.

По-рано днес стана ясно, че досегашният началник на антимафиотите в Кюстендил Даниел Димитров ще е новият шеф на полицията в Благоевград. Той ще поеме поста от Георги Кандев.

Други от От страната и света

Израел зове иранци да протестират, но смята, че ще бъдат изклани от режима

Техеран може рязко да засили атаките по енергийната инфраструктура Докато властите в Тел Авив публично призовават иранци да излязат на протест срещу режима

Явор Божанков: Малък проблем, голяма драма

Ивайло Мирчев признава: Имаше опасност ПП-ДБ да не се явим на изборите Група във фейсбук с 5,5 хил. членове брани депутата, оказа се създадена от самия него Скромният на ръст

Жребият подреди основните играчи равно отдалечени в бюлетината (Обзор)

Числата са около прогнозните им проценти, шегуват се наблюдатели Проверяват всички машини за гласуване Жребият определи всички основни играчи на изборите на 19 април да са равно отдалечени в

По 20 евро на месец, ако бензинът мине 1,60 евро, вземат ги 1 380 000 българи (Обзор)

Президентът иска не една, а пакет от мерки срещу спекулата и ръста на цени По 20 евро месечно ще получат около 1 380 000 бедни българи. Правителството прие програмата за компенсацията от очаквания

Родителите на двамата застреляни ученици на Калушев се разминаха - Макулеви подрепят разследването, Ралица Асенова - не (обзор)

Родителите на две от жертвите в кемпера на Ивайло Калушев се разминаха в позициите си за разследването. В сряда майката и бащата на 15-годишния Александър Макулев декларираха подкрепа за

>