Банскалията, свалил гръцкото знаме в Кавала, счупи 2 гранични бариери и се заби с такси в мантинелата

07.08.2023 16:37 Антоанета Маскръчка
Националният флаг на Гърция.

35-годишният банскалия, който свали гръцкото знаме от кея на Кавала и опита да постави българското, е катастрофирал на влизане в България.

В петък Г. А. пристигнал в Кавала с таксито, което кара, свали гръцкия флаг от пътническото пристанище и опита за закачи българския. Бреговата охрана се втурнала и се опитала да арестува 35-годишния мъж, който се съпротивлявал, ругал бреговата охрана и крещял: "Тук е България". Отведен е от гръцките власти в прокуратурата в Кавала и са му повдигнати обвинения за обида на националните символи и съпротива на властта. Свалени са били номерата на автомобила и е бил освободен със забрана да напуска страната до започване на делото.

Въпреки това, Г.А. се качил на таксито и потеглил към ГКПП Илинден-Ексохи. В района на Драма бил преследван от полиция, но не се подчинил и стигнал до граничния пункт. Полицаите се опитали да го спрат, но той преминал и счупил бариерата, навлязъл на българска територия около 22 часа.

Първо е спрял на нашия пункт пред бариерата, но след това рязко потеглил и я счупил. На около 250 метра след пункта е катастрофирал като се е забил в мантинелата. Извикан е екип на Районното управление в Г. Делчев. Тестван е за алкохол и наркотици, но резултатите били отрицателни. Отведен бил и за преглед, но било установено, че няма наранявания. След това е отведен в ГПУ- Г. Делчев,задържан е за 24 часа и случаят е докладван на прокуратурата. Младият мъж бил в тежко психично състояние и е настанен в психиатрично заведение.

Района прокуратура - Благоевград очаква материали от гръцките власти за случая и тогава ще се прецени дали и какво обвинение да бъде повдигнато на банскалията. Работи се по евентуално обвинение за незаконно преминаване на границата, унищожаване на имущество или едро хулиганство. Вероятно ще бъде назначена и психологична експертиза, за да се установи какво е състоянието му и дали може да носи наказателна отговорност.

Други от От страната и света

Мотоциклетист загина при челен удар на пътя между Омуртаг и Тича

Мъж на 40 години е загинал при пътнотранспортно произшествие на пътя между Омуртаг и село Тича, съобщиха от полицията. Сигналът за инцидента е получен около 13:20 часа в дежурната част на РУ-Омуртаг

Гума на камион гръмна и доведе до верижна катастрофа на магистрала "Хемус"

Временно движението по автомагистрала „Хемус" при 10-и км в посока София се осъществява само в активната лента заради пътнотранспортно произшествие, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна

Демерджиев от Атон: Помолих се св. Георги да се застъпва за нас пред Господа и да ни дава сили

"Честит празник на всички! Помолих се св. Георги да се застъпва за нас пред Господа и да ни дава сили, а ние да следваме неговия пример и подвиг!". Това написа във Фейсбук профила си Иван Демерджиев

Израел готви подновяване на боевете, не знаели за потенциалното споразумение между САЩ и Иран

Израел не знае американският президент Доналд Тръмп потенциално да е близо до споразумение с Иран, което ще сложи край на войната и ще проправи път към премахване на блокадата на Ормузкия проток

Бургаският кмет: Организаторите на "Джирото" ни дадоха оценка "перфето"

Асфалтирахме достатъчно, изпълнихме всички детайлни изисквания на организаторите от италианска страна. Последно днес, когато ги попитах как сме се справили, казаха: „Перфето"

>