Запорираха акциите на Варна от капитала на Пловдивския панаир

04.08.2023 11:52
Богдан Богданов

Запорирани са акциите, предмет на апортна вноска от страна на Община Варна към частното дружество "Пълдин Туринвест" АД, представляващи 29% от капитала на "Международен панаир Пловдив" АД. По този начин за момента не могат да бъдат прехвърлени акциите на държавата в Пловдивския панаир към частното дружество, до приключване на съдебния спор, съобщиха от икономическото министерство.

Съдът допусна обезпечение на предявения от държавата иск, действаща чрез Министерството на икономиката и индустрията срещу Община Варна, чрез налагане на запор върху 16 314 400 поименни безналични акции от капитала на "Международен панаир Пловдив" АД.

„Защитата на обществения интерес и собствеността на държавата е само първата стъпка. Следва да възродим потенциала на Панаира и да гарантираме ефективното му управление оттук нататък“, коментира министър Богданов.

Още при встъпването си в длъжност министър Богдан Богданов разпореди да бъде направен пълен анализ на всички възможни правни действия от страна на Министерството на икономиката и индустрията по казуса с Пловдивския панаир, така че да бъде защитен държавният интерес. След направения анализ, с решение на Министерския съвет, бе възложено на министъра да предприеме всички възможни действия.

От страна на Министерството на икономиката и индустрията бе заведено дело с два иска. Депозирана бе молба за спиране на вписването на апорта на акциите от Пловдивския панаир от страна на Община Варна акции към „Пълдин Туринвест“ и бе направено особено искане - допускане на обезпечение на предявен иск чрез запор на акциите.

Други от От Пловдив

Съдът в Пловдив намали на 10 г. затвор наказанието на сириеца, убил сънародник в Харманли

Пробол го с нож след скандал Апелативният съд в Пловдив намали от 12 на 10 години наказанието на сирийския гражданин Рамадан Мохамед за убийството на негов сънародник в Регионалния приемателен

Вече изграждат езеро за водоплаващи птици в недовършения от години зоопарк на Пловдив

До края на годината трябва да са готови хабитатите на маймуните и на благородния елен Вече се работи по изграждането на езеро за водоплаващи птици в затворения от години недовършен зоопарк на

Държавата преведе близо 19 млн. евро на Пловдив за двата стадиона и пътни ремонти

Община Пловдив е получила близо 19 млн. евро от държавата за строителството и ремонта на ключови обекти, съобщи кметът Костадин Димитров. 9 171 000 евро са за довършването на стадион "Локомотив"

Млад мъж влезе през терасата на апартамент в Пловдив и задигна пари и вещи

Младеж с богато криминално досие и присъди е арестуван за взломна домова кражба в Пловдив, съобщиха от МВР. Действията на служители от Трето Районно стартирали в събота

Мъж ограби възрастна пловдивчанка в "Изгрев"

Криминално проявен и осъждан мъж е задържан за грабеж в Пловдив, съобщиха от МВР. Според предварителните данни, в четвъртък той пресрещнал възрастна жена в квартал "Изгрев" и насила издърпал

>