Утре ще превали на отделни места, температурата стига до 35 градуса

28.07.2023 13:41
Градският плаж на Варна. СНИМКА: ОРЛИН ЦАНЕВ

Атмосферното налягане ще се понижи и ще се доближи до средното за месеца, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). През нощта ще е ясно и почти тихо.

Утре ще бъде слънчево. След обяд над масивите от Западна България ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали. Преди обяд ще бъде почти тихо, след обяд ще духа слаб североизточен, по Черноморието – югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 30°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Преди обяд ще бъде почти тихо, след обяд със слаб югоизточен вятър. Максимални температури: 25°-28°. Температурата на морската вода е 22°-24°, на север от н. Калиакра е 11-12°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините ще бъде слънчево, след обяд над масивите от Западна България с временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали. Ще духа умерен североизточен, по високите и открити части – северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 25°, на 2000 метра – около 17°.

В неделя ще бъде почти тихо и предимно слънчево, след обяд с купеста облачност. Температурите ще останат без съществена промяна. През нощта срещу понеделник и в понеделник ще премине размит студен фронт. На места от запад на изток, повече в планините и североизточните райони, ще превали и прегърми. Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще е до умерен.

Други от Времето

Облачно, но по-топло, до 8° в Пловдив

Днес преди обяд облачността ще е значителна, а над Северозападна България и Горнотракийската низина ще има ниска слоеста облачност или мъгла, сочи прогнозата на НИМХ

Проф. Георги Рачев: За 14 февруари ще е хубаво времето

"Динамично време и тази седмица. Днес е хладно, ветровете са доста студени, но утре ще има затопляне", заяви в "Тази сутрин" по bTV метеорологът проф. Георги Рачев

Облачно и по-студено днес, до 5° в Пловдив

Утрото ще е студено, с минимални температури между минус 4° и 1°, в Пловдив - 1°. През деня облачността ще е значителна. Преди обяд на места в югоизточните райони ще бъде с превалявания от дъжд

Облачно и дъждовно, в Пловдив ще е до 8°

В понеделник облачно ще е над цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ. Преди обяд на места в Южна България ще завали дъжд, до края на деня валежите ще обхванат по-голямата част от страната

Условията за туризъм в планините са добри

Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Времето е облачно, на места има мъгла

>