Освободиха задържаните в Скопие фенове на "Левски"

28.07.2023 11:53
Освободиха фенове на "Левски" в Скопие Снимка:Радостин Любомиров, фейсбук

Освободиха задържаните в Скопие фенове на "Левски". Глобите им са платени със събрани от привържениците средства.

По-рано днес феновете на Левски събираха пари, за да могат да платят глобите на съмишлениците си, надявайки се те да бъдат освободени. Вчера "Левски" победи Шкупи с 2:0 на стадион "Тоше Проевски" в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Футболен фен на „Левски“ бе намушкан с нож при нападение в Скопие в четвъртък вечерта преди мача с Шкупи. Българинът е бил приет в болница със сериозни наранявания, но лекарите са успели да стабилизират състоянието му и няма опасност за живота му.

Непосредствено преди мача имало и втори сблъсък между привърженици на „Левски“ и между местната полиция. Полицията в Скопие официално потвърди, че е задържала десетима български фенове за нарушаване на обществения ред преди мача между "Шкупи" и "Левски".

По информация на ведомството българите са проявили агресивно поведение към полицейски служители, командировани за опазване на реда на стадион „Тоше Проески”. Това се случило непосредствено преди началото на мача от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите между "Шкупи" и "Левски".

Около 19.30 часа група български фенове са нападнати. На кадри, разпространени от местна телевизия, се вижда как жители на квартал "Чеир" хвърлят кофи за боклук по българските привърженици и удрят техни автомобили.

Феновете са задържани в полицейско управление и след пълното документиране на случая ще им бъдат съставени съответните преписки. По неофициални информации задържаните в македонската столица наши сънародници са между 15 и 40.

Други от Футбол

"Лудогорец" и ПАОК на Десподов не се победиха в Разград - 3:3 след негови гол и асистенция

Доминаторът в българския футбол през последните 14 години "Лудогорец" приема гръцкия ПАОК в 6-ия кръг на основния турнир в Лига Европа и води 3:2. При победа домакините имат сериозни шансове да

"Ботев" (Пд) поиска от БФС да махне наказанието на Херо

От "Ботев" (Пловдив) входираха официално писмо до БФС във връзка с наложеното наказание на старши треньора на отбора Димитър Димитров, съобщиха от клуба

Тръмп официално поиска ново име за американския футбол

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново обяви война на американския футбол, като заяви, че той няма право да се нарича футбол и трябва да си смени името

Стоичков: Преди 35 г. за първи път повярвах, че мечтите стават реалност!

Изминаха 35 години! Никога няма да забравя този 5 декември! За първи път повярвах, че мечтите стават реалност! В ръцете ми беше „Златната обувка" за голмайстор №1 в Европа

ЦСКА изтръгна 2:1 от "Локо" (Пд) в добавеното време

ЦСКА записа седма поредна победа в първенството след дузпа в добавеното време, вкарана от Леандро Годой. Тя бе дадена след преглед на ВАР за игра с ръка

>