Йосиф Миладинов 16-и в света на 50 м бътерфлай

23.07.2023 15:12
Йосиф Миладинов Снимка: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG

Йосиф Миладинов зае 16-ата позиция на 50 м бътерфлай на световното първенство по плуване във Фукуока.

20-годишният пловдивчанин завърши 8-и в полуфиналната си серия с 23,40 сек.

За да влезе сред най-добрите 16, сутринта Йосиф изплува дистанцията за 23,36 сек.

Най-бърз бе французинът Максим Грусе с 22,72 сек.

Миладинов ще плува и в коронната си дисциплина 100 м бътерфлай на шампионата в Япония. Сериите ще се проведат на 28 юли.

Други от Други спортове

Фюри: Дадоха победата на Усик заради войната в Украйна

"Усик спечели няколко рудна, но аз съм убеден, че спечелих повече. Страната му е във война и хората обикновено застават на страната на тези, които са във война. Вярвам, че спечелих този мач

Петър Стойчев стана първият българин, проплувал протока Молокай в Хавай!

Легендарният български плувец в открити води Петър Стойчев прибави и хавайския проток Молокай към прекосените от него. Ето какво написа той във фейсбук след подвига: "От тъмно до тъмно

Наш борец стигна до схватка за олимпийска квота

Българският национал Магомед Рамазанов направи перфектна серия от победи с техническо превъзходство на олимпийските квалификации по борба в Истанбул, а Миглена Селишка преодоля първите две от общо

Йоана Илиева - от “аз бях най-слабата” до вдъхновение за бъдещето на фехтовката!

Изключи социалните си мрежи и спечели най-нервното състезание, за да стигне до Париж. Сега има не мечта, а цел, защото вярва в нея - олимпийски медал Едно лъчезарно българско момиче през 2023 г

Стилияна Николова спечели историческата европейска купа с първите "крос битки"

На полуфинал с бухалки Стили отстрани Боряна Калейн в българско дерби Стилияна Николова спечели първата в историята европейска купа по художествена гимнастика.  Състезанието се провежда в Баку